SAMSUNG CSC

Bílkovinová dieta se představuje

Bílkovinná neboli proteinová, ketogenní dieta je způsob hubnutí, který má jak své indikace, tak i kontraindikace, a právě proto musí být tato dieta nasazována pod lékařským dohledem nebo pod dohledem nutričního specialisty. Ketonovou dietu můžete držet v programu Medidiet.

Bílkovinová dieta a její princip

Princip bílkovinové diety spočívá v tom, že klasická jídla nahradíte jídly instantními, tedy proteinovými, která mají nízkou energetickou hodnotu a snížený obsah cukrů. Organismus se za dva až tři dny dostane do metabolického stavu zvaného ketóza, která je u zcela zdravých lidí naprosto přirozeným stavem. Organismus je zaplaven přirozenými ketonovými látkami a to vede k tomu, že člověk držící tuto dietu nebude mít pocit hladu, jak je tomu u jiných diet. Dále vede k rozvoji dobré nálady a k úbytku hmotnosti na úkor tukové tkáně.

Metoda proteinové diety

Proteinová dieta má 4 fáze. Každá fáze má význam jak pro zhubnutí nadbytečných kilogramů, tak pro nastolení správných stravovacích návyků a udržení dosažené redukce. 1. fáze zahrnuje 4 až 5 proteinových jídel a zeleninu v neomezeném množství. Tato fáze je z redukčního hlediska nejúčinnější. 2. fáze obsahuje 3 až 4 proteinová jídla se zeleninou v neomezeném množství a jedno jídlo tvořené libovým masem. Ve 3. fázi konzumujete 2 až 3 proteinová jídla, zeleninu a dvě jídla tvořená masem a pozvolna se vraťte k cukrům v podobě ovoce. 4. fáze zahrnuje 1 až 2 proteinové jídlo a zdravé stravování. Poslední fáze je v podstatě doživotní dietou, při které dodržujete zdravé stravovací návyky a pravidelnou fyzickou aktivitu.

Medidiet bílkovinová dieta – jídelníček

Nabídka proteinových jídel od Medidiet je velice pestrá. V nabídce jsou nápoje, tyčinky nebo proteinový chléb. Medidiet má okolo 30 sladkých a 30 slaných příchutí. Jídla se připravují v Kanadě a Francii ve specializovaných potravinářských zařízeních. Součástí jídla nejsou žádné chemické léky, které by tlumily hlad. Co se týká zdrojů bílkovin, jsou to zcela přírodní suroviny, jako je například vaječný bílek nebo sója. Zda bílkovinová dieta funguje, se můžete přesvědčit na internetu, kde o ní najdete diskuze. Bílkovinová dieta a její recepty jsou na internetu také velmi dobře dostupné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *