Banány proti akné: způsob, jak banán zužitkovat celý

Banán obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které oceníte nejen při jejich konzumaci, ale také pro přímé použití na pokožku. Pokud si pamatujete, obdobným způsobem se používala například slupka z okurek. Banánové slupky obsahují spoustu vitamínů (A, B, C a E), které jsou obsaženy v komerčních prostředcích proti akné. Stojí však zlomek jejich ceny. Kromě toho obsahují minerály s protizánětlivými vlastnostmi, jako je zinek, železo a mangan. Banánové slupky  odstraňují mastný lesk pokožky, čistí póry, aniž by je ucpávaly – a to je pro zdravý vzhled pokožky velice důležité.

Banánová slupka na obličej

Banánovou slupku stačí po vyčištění pleti prostě jen přiložit na obličej, kde ji necháte 20 minut působit. Nebo si vnitřní částí slupky potřete obličej, a aniž byste na obličeji měli banánové slupky (což může být nepohodlné například pro vytížené ženy), bude tato banánová „maska“ působit. Po 20 minutách omyjte vlažnou vodou.

Banány

Foto: Pixabay

Banánová slupka s medem a vločkami

Někomu může přijít metoda potření banánovou slupkou nepříjemná. Pak můžete vyzkoušet ještě další možnost. Banánovou slupku z jednoho banánu omyjte a nakrájejte ji na kousky. Spolu s 1 lžící medu a 4 lžícemi mletých ovesných vloček rozmixujte v mixéru do hladka. Tuto masku si naneste na obličej a nechte 15 minut působit. Poté omyjte vlažnou vodou a naneste hydratační krém.

Banánová slupka s kurkumou

Také kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, a proto se často používá nejen v pokrmech, ale také v kosmetice (zejména té přírodní). Můžete to udělat také vy. Rozmixujte jednu omytou banánovou slupku na kaši. Z ní pak odeberte 2 lžíce banánového pyré a smíchejte se 2 lžícemi kurkumy. Trochu zřeďte vodou a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut. Poté omyjte vlažnou vodou a pokožku ošetřete hydratačním krémem.

Zdroj: https://vkurselife.com/2017/02/15/%d1%8d%d1%82%d0%b0-%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%b5%d1%82-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%be-%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d0%b9-%d0%ba/

Foto: Pixabay