Tea Tree olej: pomocník na nejrůznější neduhy

Tea Tree

Tea Tree olej, známý také jako olej z čajovníku, patří k nejčistším přírodním produktům. Především díky svým antibakteriálním účinkům má hojné využití. V současné době je přidáván do mnoha kosmetických produktů. Lze ho samozřejmě zakoupit i v čisté formě. Kdy je vhodné jeho použití, s čím si dokáže poradit a na co si dát pozor?

Skvělá desinfekce i prostředek k hojení ran

Tea Tree olej může být velmi prospěšný při řadě poranění či onemocnění. Pomáhá s urychlením hojení ran. Má antibakteriální i antimykotické účinky. Jeho chladivý efekt zmírňuje také popáleniny či ekzémy a kontaktní dermatitidy. Velmi často ho nalezneme také v kosmetice vhodné pro aknózní pleť. Antibakteriální účinky jsou v boji s akné velmi prospěšné. Obecně snižuje otoky a zabraňuje svědění.

Olej je dobré používat i jako desinfekci rukou, a to především v současné době, kdy se blíží řada respiračních onemocnění. Dokáže totiž zlikvidovat řadu bakterií a virů, které mohou mít na svědomí vznik nejrůznějších onemocnění.

Přírodní repelent i pomocník v boji proti vším

Tea Tree olej využijete například i při přípravě přírodního repelentu. Případně lze pořídit již přímo repelent s přídavkem tohoto oleje. Přírodním způsobem odpuzuje hmyz, a to včetně dotěrných komárů. Obrovským překvapením se stává i jeho účinek v boji proti vším, které jsou v posledních letech proti řadě dostupných prostředků odolné.


Tea Tree
Foto: Pikwizard

Všeho s mírou: aneb pozor na dávkování

Čistý Tea Tree olej je prodáván v silné koncentraci. Je tedy třeba ho dávkovat střídmě. Mějte na paměti, že stačí jen pár kapek, které se rozředí a vhodný prostředek máte na světě. Před jeho použitím proveďte kontaktní test, kdy nakapete několik kapek roztoku například na zápěstí a podle toho poznáte, zda-li se nerozvine kožní reakce. Olej z čajovníku se nesmí konzumovat, působí toxicky. Dále by se neměl používat u malých dětí ani zvířat.

 

 

Zdroj info: https://www.healthline.com/nutrition/tea-tree-oil

Náhledové foto: Pixabay

Oblast zdraví mě zajímá a ráda se podělím o své poznatky.