Čaj

Aromaterapie v šestinedělí

Pro ženy je období šestinedělí spojeno především s nedostatkem spánku, prudkými hormonálními výkyvy a únavou. A jejich novorozené dítě se během tohoto bouřlivého období musí přizpůsobit naprosto neznámému světu mimo matčino tělo. Úzkostné a plačtivé nálady jsou pak jen logickým vyústěním této situace. Vhodně zvolená aromaterapie pomáhá mamince i miminku tyto stavy nejen zpříjemnit, ale i s úspěchem překonat.

Aromaterapie může mít mnoho podob

Laik si pod tímto názvem obvykle představí malou keramickou lampičku se zapálenou svíčkou, ze které se vypařují vonné látky. Ale aromaterapeutické éterické oleje můžeme nakapat i do misky s vodou umístěné na topení, na čistý kapesník, či je můžeme použít jako součást večerní koupele nebo uklidňující masáže. Způsobů využití aromaterapie je mnoho.

Bylinky

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aromaterapie v praxi

Nejdůležitější je kupovat kvalitní čisté éterické oleje. Profesionální výrobky pro aromaterapii jsou sice na naše poměry trochu dražší, ale určitě se vyplatí. Zapomeňte na levné produkty z tržnice za 35 Kč. Olej s vůní levandule není totéž jako její éterická esence! Základem příznivě působí aromaterapie je tedy vhodně zvoleny a kvalitní éterický olej.

Aromaterapie v šestinedělí – jakou vybrat?

Vsaďte především na citrusy. Například taková mandarinka umí povzbudit, přinést pozitivní náladu a celkově nakopnout psychiku. Stačí pár kapek oleje, pár nádechů a svět bude o poznání růžovější.

Nemáte čas nebo hledáte jednodušší cestu? Pak vsaďte na tzv. hydroláty. Ty lze aplikovat přímo na kůži a svou oblíbenou vůni tak budete mít stále po ruce, aniž by jakkoliv vadila vašemu miminku. Skvěle se hodí třeba heřmánek, levandule, helichrys (slaměnka) nebo růže. Uklidní a pomohou vám cítit se lépe.

Zvláště tzv. růžový hydrolát je takovou první pomocí pro šestinedělky. Když budete mít pocit, že na vás všechno padá a zápřah nových povinností jednoduše nezvládáte, čichněte si právě k růži. Pomáhá velmi rychle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *