asex

Mýty o análním sexu

 

Kolem análního sexu se neustále rojí velké množství pověr a nepravdivých předsudků. Je to praktika, kterou se jen málokdo rozhodne vyzkoušet, ale o které všichni vědí, jak je špinavá, bolestivá a nebezpečná. Ale opravdu je to pravda?

Anální sex je bolestivý

Tento argument používají převážně ženy. Od gayů ho neuslyšíte. Správně praktikovaný anální sex rozhodně bolestivý není. Více než kdy jindy je u něj ale nutná příprava. Dostatek lubrikačního gelu a postupné roztahování análního otvoru za pomoci dilda nebo prstů by mělo být samozřejmostí. Velkou roli hraje také uvolnění ženy. Napjaté svaly se snadno poraní.

K análnímu sexu nepotřebuji lubrikant

Tato pověra se mezi lidmi rozšířila pravděpodobně díky sledování porna. Tam přece herci žádný gel nepoužívají. Na anální otvor stačí jen plivnout. Nebo ne?

asex2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pravdou je, že lubrikace a roztahování nepatří zrovna mezi praktiky, které by chtěl běžný divák vidět. Proto se tyto části jednoduše přeskočí. Zadeček se napudruje, aby se neleskl a je to. A známé plivnutí má mnohem praktičtější důvod: při světle žhnoucích reflektorů lubrikační gel rychle zasychá, takže je potřeba ho naředit. A sliny jsou hned po ruce.

Anální sex je jen pro gaye

Tyto myšlenku se nám snaží vštípit především křesťanská církev, ale pravdou je, že anální sex praktikovaly už ve starověku i heterosexuální páry. Koneckonců mnoho moderních žen o análním sexu sní, což je asi nejlepší argument, proč ho vyzkoušet a neomezovat se na zaběhnuté stereotypy.

Anální sex je příjemný jen pro muže

Dosti častý omyl. Mužský úd je sice v análním otvoru silněji sevřen, takže jeho stimulace je intenzivnější, ale ochuzena není ani žena. Řitní otvor obsahuje velké množství nervových zakončení je významnou erotogenní zónou. A stěna dělící střevo a vagínu je velmi tenká, takže potěšení se snadno dostaví i z této strany.

Anální sex je nebezpečný

Ani toto není pravda, dodržíte-li pravidlo dostatečně dlouhé předehry a dostatečného množství lubrikantu. K malým mikrotrhlinkám sice dojít může, ale k tomu dochází i při běžném vaginálním styku. Tato zranění se zahojí sama rychle a bez následků.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *