Antigenní testy nejsou přítěží. Doma si je uděláte během pár minut

Testy covid

Poslední týdny jsou u nás ve znamení rozvolňování opatření, jež souvisejí s epidemií koronaviru. Díky tomu, že virus zeslábl a v drtivé většině lidem nezpůsobuje závažnější problémy, ustupuje se pomalu i od povinného testování ve firmách, na školách a dalších místech. Přesto byste na testování neměli zanevřít. Zvláště proto, že si dnes můžete udělat antigenní testy snadno a svépomocí doma.

Efektivita antigenních testů na koronavirus roste

Moderní antigenní testy mají celkem dobrou schopnost rozpoznat, zda jste v daný okamžik nakaženi, a to i tehdy, nemáte-li zrovna žádné příznaky, případně jen rýmu apod. Když si alespoň doma uděláte antigenní test a vyjde vám pozitivně, můžete díky tomu ochránit své okolí, zejména rodinné příslušníky. Je třeba mít na paměti, že hlavně starší generace a lidé, kteří mají nějaké dlouhodobé zdravotní potíže, mohou mít v případě koronaviru závažný průběh onemocnění, tudíž antigenní testy přispějí k tomu, aby se od vás nemohli nakazit.

Způsob zjištění přítomnosti viru v organismu je dnes jednoduchý a rychlý

V současnosti jsou antigenní testy velmi pohodlné. U většiny z nich si stačí vložit krátkou tyčinku do nosu, poté ji pokapat roztokem a vložit do testovací kazety. Během pár minut se dozvíte, jak na tom jste.

Antigenní testy není vhodné používat v domácích podmínkách pouze tehdy, cítíte-li se nějak nemocní. Jde také o dobrou preventivní záležitost, s jejíž pomocí odhalíte i skrytou přítomnost viru v těle.

Častou výtkou mnoha lidí je finanční otázka. Ceny antigenních testů jsou však dnes poměrně příznivé, takže běžnou rodinu takovéto výdaje při pravidelném testování (jednou až dvakrát týdně) rozhodně nemohou zruinovat. Stačí vědět, kde cenově dostupné antigenní testy pořídit. V tomto směru přichází s rozumnou nabídkou DIA lékárna, v jejímž internetovém obchodě naleznete hned několik variant a značek antigenních testů, jež jsou určené pro domácí použití.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.