Ananas

Ananas – chutné i zdravé ovoce!

Ananas je výbornou volbou pro letní osvěžení. Toto tropické ovoce je velmi chutné. Plné šťávy, ale navíc je i velmi zdravé. Má v sobě mnoho zdravých látek, které jsou prospěšné pro naše tělo. S čím vším ananas dokáže pomoci? A proč jej tedy jíst? Toto ovoce vám teď možná odhalí své zdravé tajemství.

Čerství ananas – blaho pro močové cesty

Ano je tomu tak, pokud konzumujeme ananas čerstvý, může to mít blahodárné účinky pro naše močové ústrojí. Čím to je? Ananas je velmi močopudný plod. Může tedy sloužit jako prevence pro dobré fungování močového ústrojí, jeho cest. Jde taky ale i o výborný lék, pokud již nějakým „močovým neduhem“ trpíme. Nejvíce pomáhá, pokud zajdeme za lékařem a dáme na jeho rady. Jako podpůrný prostředek léčby však aplikujeme ananasovou šťávu. Tu pijeme třikrát denně. Dva až tři týdny. Tato kúra nám pomůže s pročištěním močových cest. Stačí dva decilitry nápoje třikrát denně. Nápoj připravíme ze dvou deci ananasové šťávy. Smícháme s 3 deci vlažné vody a popíjíme.

Ananasový zažívací nápoj

Dále můžeme připravit i jiný ananasový nápoj. Tentokrát na zažívání. A jak na to? Je to opět velice snadné. Budete potřebovat lžičku lněného semínka a dvě deci šťávy z ananasu. 14 dní aplikujte stejný postup. Hodinu před spaním zapíjejte lžíci lněných semínek ananasovou šťávou. Takový postup a hlavně onen nápoj z tohoto zázračného ovoce vám pomůže s mnoha neduhy, které se týkají zažívání. Ať již jde například o průjmy nebo naopak zácpy. Dále například při křečích a bolestech břicha. Ráno by mělo býti vše v pořádku.

Jako afrodiziakum i jako odtučňovací lék

Mezi mnohá další využití této rostliny patří to afrodiziakální.  Mnoho léčitelů, ale i lékařů spojuje s ananasem účinky pozitivně působící na nervovou soustavu. S tím souvisí asi i využití, které je aplikováno hlavně v karibských zemích. Vymačkaná ananasová šťáva se používá při řešení malé sexuální touhy. Ananas by to měl vyřešit. No a posledním tipem s ananasem je ananasová odtučňovací kúra. Tři až čtyři dny jezte pouze toto oloupané ovoce. Tato konzumace může být nahrazena pitím vymačkané šťávy. Připíjejte k tomu i 2,5 litru neperlivé obyčejné vody. Výsledek se dostavuje rychle. Navíc jde i dobrý způsob detoxikace organismu. 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *