Jak vyvolat porod

5 tipů jak vyvolat porod

Když se blíží termín porodu, každá nastávající maminka pochopitelně znervózní. Celá rodina je často v pohotovosti a každý už by chtěl, aby miminko bylo na světě. Urychlení porodu rozhodně není ničím jednoduchým a zaručeným. Na mávnutí kouzelného proutku zkrátka ještě nikdy nikdo neporodil. I přesto existuje hned několik možností, jakým způsobem lze porod urychlit. U každé ženy samozřejmě funguje něco jiného, nicméně mnohé možnosti jsou přinejmenším zajímavé. Prohlédněme si je tedy společně.

Masírujte bradavky

Jedním z nejúčinnějších způsobů jak zaručeně vyvolat porod, je masáž bradavek. Mezi palcem a ukazováčkem je třeba třít bradavky zhruba třikrát denně. Dochází tak k vyplavování hormonu zvaného oxotycin, který umí vyvolat stahy dělohy. Optimální je aplikace masáží od 39. týdne těhotenství. Dá se takto zvyšovat síla kontrakcí i v případě, že je porod již rozběhlý.

Pohlavní styk pomůže

Mezi nejznámější babské rady jak si vyvolat porod, patří také zvýšení sexuální aktivity. Mužské sperma se vyznačuje mimo jiné obsahem prostaglandinů, které mohou pomoct vyvolat porod. Ne pokaždé je ale tento způsob odborníky doporučovaný. Sex v poslední části těhotenství je také vcelku krkolomný.

S fyzickou námahou opatrně

Mnozí lidé tvrdí, že k vyvolání porodu může také vést zvýšená fyzická námaha. Když v minulosti ženy uklízely a věnovaly se domácím pracím, porod se rychle přiblížil. Vše by mělo být ale s mírou. Tahání těžkých břemen a velká fyzická námaha mohou naopak škodit.

Koření a bylinky

Výbornou volbou jak přirozeně vyvolat porod je mimo jiné také kořeněný čaj. Jeho recept vám samozřejmě dáme:

Suroviny k přípravě:

–          1 velká lžíce sporýše lékařského

–          12 hřebíčků

–          1 skořicová kůra

Vše se přelije 1 litrem vroucí vody a následně nechá půl hodiny louhovat.

Jinak je vynikající i maliníkový čaj a koupele s přídavkem levandulového extraktu.

Nezapomínejte na teplé koupele

Poslední velmi jednoduchá rada tkví v dopřávání si dostatečného množství pohodových koupelí v teplé vodě. Když budete bříško ještě krouživými pohyby masírovat, stahy se mohou přiblížit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *