5 bylinek působících proti rakovině slinivky břišní

Bylinky v čaji

Rakovina slinivky břišní je onemocnění, které by nemělo být zlehčováno. V případě, že jste byli na testech a byly pozitivní, rozhodně se svěřte do rukou odborníků. Ať tak či onak, oficiální léčbu podpoříte také bylinkami. Některé z nich vám navíc poslouží jako určitý druh prevence!

Slinivka břišní je důležitý orgán

Slinivka břišní neboli pankreas je jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Je součástí trávení souvisejícího se žaludkem a její práce spočívá ve vyplavování enzymů, které rozkládají potravu v trávicích cestách. Také produkuje mimořádně důležitý hormon inzulín. Ten se stará o správnou hladinu cukru v krvi. Onemocnění slinivky břišní má proto závažné důsledky pro zdraví. Je šokující, že rakovina je stále častější. Postihuje nepatrně více mužů než žen a nejčastěji postihuje osoby starší 65 let.

V časných stádiích se nádor častěji nijak neprojevuje, což je velmi nebezpečné, protože včasná lokalizace infekce je základem. Později se může projevit bolestmi žaludku a nevolností nebo zežloutnutím kůže. Další vedlejší účinky mohou zahrnovat bolesti v dolní části žaludku a v zádech, nevolnost nebo cukrovku. Léčba by v žádném případě neměla být odmítána. Neustále naslouchejte svému lékaři a dbejte na jeho poučení.

Bylinky na podporu slinivky jako preventivní opatření

Měsíček lékařský

  • Je to flexibilní bylina, která pomůže nejen slinivce. Působí proti infekcím a mikroskopickým organismům, je skvělá při zánětech, agonizujícím měsíčním cyklu a celé řadě dalších onemocnění.

Smetanka lékařská

  • Kořen má mimořádně užitečné dopady na žaludek a ledviny. Někteří odborníci si myslí, že může být cenná i při léčbě rakoviny.

Dobromysl

  • Je plná látek zabraňujících rakovině, zlepšuje zažívání a pomáhá při střevních potížích.

Přeslička rolní

  • Zvyšuje imunitu, je užitečná pro močové cesty, pomáhá při kloubních potížích a hojení ran. Může pomoci při obnově slinivky břišní a zabránit vzniku cukrovky.

Hořec žlutý

  • Podporuje tvorbu žaludečních šťáv a je užitečný pro žaludeční trakt. Zlepšuje činnost slinivky břišní, žlučníku a jater.
Sušené bylinky
Zdroj: Pixabay

Bylinky vhodné jako podpůrná léčba

Benedikt lékařský

  • Působí jako úleva při žaludečních potížích. Navíc posiluje cévy a srdce a může být skvělým lékem na chřipku a nachlazení.

Kurkuma

  • Kůra využívaná v asijské kuchyni má četné příznivé účinky na lidský organismus — zmírňuje rakovinné bujení.

Jetel luční

  • Čistí lymfatický systém a krev a zlepšuje trávení. Posiluje činnost slinivky břišní a působí proti nadýmání a krvácení.

Zdroje info: zahradkar.cz, aazdravi.cz

Náhledové foto: Pixabay