Zvyšte vlhkost ve vašem interiéru – zde je vše, co potřebujete vědět

Suchý vzduchPixabay

Klimatizace i topení mohou zapříčinit to, že vzduch ve vašem domově je suchý. To může vést k některým respiračním onemocněním. Pokud se jich chcete zbavit, zaměřte se na metody, s jejichž pomocí je možné dosáhnout zdravé vlhkosti vzduchu ve vašem domě. Investovat přitom nemusíte nemalé peníze do drahých technických nástrojů. Řešení může být mnohem jednodušší.

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny pěstujeme obvykle za účelem zvýšení atraktivity naší domácnosti. Je ale všeobecně známé, že některé rostliny mají také čisticí vlastnosti – dokážou pročistit vzduch od škodlivých látek, čímž jsou prospěšné pro alergiky nebo lidi s častými nebo chronickými respiračními onemocněními. Některé rostliny ale kromě čištění také zvlhčují vzduch v místnosti. Pokud se tedy snažíte o zvýšení vlhkosti vzduchu, nejjednodušším způsobem, jak to udělat, je přidat do svého interiéru některou z následujících rostlin: zakrslý banánovník, dracéna, philodendron, spathyphyllum, bambus, kroton, potos, tchýnin jazyk a další.

Interiér

Foto: Pixabay

Zvlhčovače vzduchu

Komerční zvlhčovače vzduchu mohou také pomoci. Nejsou drahé, a pokud vás trápí suchý vzduch dlouhodobě, vyplatí se do nich investovat. Navíc do nich můžete přidávat různé vůně, kterými svůj interiér provoníte. Spousta z nich se vyrábí ve velmi atraktivních provedeních, některé dokonce s podsvícením, které vypadá velice moderně a intimně. Hodí se do každého interiéru.

Okamžité zvlhčení vzduchu

Pokud chcete vzduch zvlhčit co nejdříve, stačí, když přes horké topení přehodíte mokrý ručník. Doporučuje se to zejména při kašli, nachlazení a rýmě.

Dekorace s vodou

Existuje spoustu interiérových dekorací, které využívají vodu. Může se jednat o různá zátiší s kameny, fontánky, nebo dokonce pítka pro kočku (kočky rády pijí tekoucí vodou namísto stojaté, kterou jim řada majitelů dopřává v misce).

Zdroj: https://thenewhealthcycle.com/2020/04/05/how-to-increase-indoor-humidity-home-gardening-and-self-isolation-activity/

Foto: Pixabay