Zinek pro dobrý sex: pomáhá zlepšit libido a zvýšit touhu

Sex

Existují vitamíny a minerály, které dokážou povzbudit libido. Určitě jste už slyšeli o tom, že čokoláda nebo ústřice mají afrodiziakální účinky. A víte, co mají tyto dvě potraviny společného? Obsah zinku! Zinek je velmi důležitý prvek pro lidské zdraví. Kromě toho, že zvyšuje chuť na sex, může také zlepšovat plodnost a reprodukční funkce u mužů. Tím ale rozhodně nekončíme

Zinek je důležitý

Zinek je velice důležitý pro správné fungování všech orgánů v lidském těle. Bez něj by správně nemohl fungovat ani imunitní systém člověka. Na zinku je závislá správná syntéza bílkovin a DNA. Zinek chrání buňky před oxidačním stresem a důležitý je též pro udržení zdravých kostí a normálních kognitivních funkcí. Využijte jej též při udržování správné acidobazické rovnováhy a metabolismu sacharidů. V neposlední řadě je třeba říci, že zinek je důležitý pro zdravou pokožku, vlasy a nehty.

Postel

Foto: Pixabay

Zinek pro muže

Zinek ve stravě je důležitý zejména pro muže. Ovlivňuje totiž množství testosteronu u mužů. Testosteron je důležitý pro sexuální schopnost a také plodnost u mužů. Pokud je testosteronu málo, nepříznivě se to projeví na sexuální touze muže i na jeho schopnosti dosáhnout orgasmu a ejakulovat. To jde ruku v ruce s omezenou plodností. Může dojít také se snížené schopnosti produkovat spermie. Libido u mužů ovlivňuje nejen jejich zájem o samotný sex, ale také schopnost pohlavního styku.

Potravinové zdroje zinku

Zinek je obsažen zejména v potravinách živočišného původu, jako jsou vnitřnosti, červené maso (hovězí), žloutky, mléčné výrobky a mořské plody (zejména ústřice). Kromě toho se dá zinek najít také v rostlinných zdrojích, zde je ale potřeba uvést, že jeho vstřebatelnost je o něco nižší. Pokud se tedy stravujete jako vegan nebo vegetarián, pravděpodobně bude potřeba zinek doplňovat prostřednictvím doplňků stravy.

Zdroje info:

https://synergiczni.pl/suplementy/cynk-na-dobry-seks

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/684604/ktere-potraviny-zlepsuji-sex-libido-povzbudi-zinek-flavonoidy-i-cokolada.html

https://www.bostonmedicalgroup.com/zinc-for-ed-a-natural-solution/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2800928/

Foto: Pixabay