3KG nutram-800×600

Zdraví vašeho psa tkví ve výběru správného krmiva

Lidské zdraví je bezesporu velmi důležité. Příjemně byte se měli cítit jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Pomoct vám k tomu mohou i domácí mazlíčci. Zejména pes si vyžaduje speciální péči a pomůže vám díky procházkám k lepší fyzické kondici. Můžete si jej doslova zamilovat a bude vám s ním dobře. Pes představuje dalšího člena domácnosti, a tak je třeba se o něj starat. Zejména velká psí plemena potřebují vysoce kvalitní stravu. Právě na její výběr se soustředíme v následujících řádcích.

Prostudujte si složení krmiva

Když kupujete jídlo pro sebe, studujete většinou pečlivě, z čeho je vlastně vyrobeno. Stejně tak přistupujte i ke krmivu pro vašeho mazlíka. Krmiva pro psy se také kvalitativně značně liší. Většinou se jakost zvyšuje přímoúměrně s cenou. Nejlevnější krmiva ze supermarketů je tedy vhodné vynechat. Vašemu pejskovi možná budou chutnat, raději se ale řiďte složením. Na každém pytli s granulemi máte jednoznačně rozepsán obsah masa, vitamínů či minerálních látek. Určitě volte značková krmiva jako například Avana, Taste of the Wild a další.

tow-high-prairie--27-2kg-22-800x600

Zdroj obrázku: mujmazlik.cz

Věk psa je rozhodující

Vybíráte-li ty správné granule pro velká psí plemena, měli byste brát v potaz hlavně věk pejska. Jestliže máte doma štěně, vybírejte mu granule pro štěňata, která budou pro takto starého psa určená. Můžete si být jisti tím, že obsahují velké množství energie, kterou štěně stoprocentně díky neustálému pohybu zužitkuje. Naopak u starších psů je vhodné brát krmiva označená jako senior mající nižší energetický obsah a dostatek vitamínů a látek podporujících kloubní aparát.

Jak poznáte, že granule psovi sedí?

Prvotním znakem, podle kterého poznáte, že granule pro psy jsou ty pravé, je tmavá barva jeho výkalů. Svědčí o dobré stravitelnosti krmiva. Po nějakých 6 až 8 týdnech se strava pozitivně projeví lesklou srstí, kůží bez lupů a také tím, že se pejsek bude cítit v pohodě.

Zdroj náhledového obrázku: mujmazlik.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *