deprese

Základní příznaky deprese

Mnozí lidé trpí depresemi. Tento fakt je bohužel neoddiskutovatelný. Ve skutečnosti se ale za deprese schovávají jakékoli úzkostlivé stavy, kdy člověka bolí hlava a prostě se mu do ničeho nechce. Jeho chuť na veškeré aktivity se rovná nule. V současnosti se o depresi mluví jako o psychickém onemocnění, které postihuje zhruba 20 % populace. Určitě je třeba poznačit, že pokud víte co je deprese a jak ji zvládat, neměli byste mít s její případnou léčbou problémy. Jak se zbavit deprese dnes radí spousta lidí, ne všechny rady jsou ale skutečně kvalitní. My se spíše zaměříme na příznaky deprese, kterých je poměrně dost.

Smutek jako hlavní příznak

Když je člověk smutný, zpravidla se nejedná o nic zvláštního. Za příznak deprese je ovšem považován hned na prvním místě. Pokud depresemi skutečně trpíte, připravte se na to, že nějaká radost a schopnost se smát vás zajímat stoprocentně nebudou. Naopak bude se vám chtít brečet a plačtivé stavy se budou s největší pravděpodobností opakovat několikrát po sobě. Budete také váhat při výběru různých věcí a přemítat o různých myšlenkách bez jakéhokoli kloudného výsledku.

Nulová vůle

Typická je pro deprese i minimální motivace k nějakým činnostem. Mnozí se opakovaně snaží něco dělat, ale nic jim nevychází a nakonec ani nevyjde tak, jak by si představovali. Ostatně i nemocní o sobě často tvrdí, že jsou lenošní. Pocit stagnace je všudypřítomný. Z místa se bohužel není možné pohnout vůbec nikam. Pokud ještě navíc hubnete, měli byste neprodleně navštívit ošetřujícího lékaře, který stanoví další postup.

Příznaky deprese přehledně

Určitě není od věci uvést si většinu příznaků deprese podrobněji v bodech. Sami se tak přesvědčíte o tom, co vlastně může být spouštěčem depresivních stavů.

–          smutná nálada a minimum radosti

–          neschopnost koncentrace, zhoršené schopnosti dávat pozor

–          minimum emocí

–          tichá řeč monotónního rázu

–          snížené sebevědomí

–          nevynucená podrážděnost

–          nevhodné léky na deprese

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *