Vyrážíte kempovat v obytném autě? Na tyto 3 věci určitě nezapomeňte

Karavan

Už se těšíte, až konečně vyrazíte na dovolenou? Aby ne! Vždyť právě pobyt někde bez myšlenek na práci, děti a další záležitosti je pro člověka doslova blahodárný. V současné době je klasická dovolená v podobě all inclusive prakticky mimo mísu a ubytování v zahraničních hotelech také mnozí lidé spíše opomíjí. I proto se vyplatí vsadit na dovolenou v karavanu. Obytný vůz vám nabídne dostatečné zázemí, komfort a také bezpečí z potenciální nákazy koronavirem.

Zjistěte si místo pro kempování

V první řadě si velmi precizně prostudujte samotnou cestu. Není vůbec jedno, kudy se vydáte a co vás čeká. Ne všude můžete s obytným autem zastavit a mnohé země si situaci velmi dobře hlídají. Snaží se vyhradit kempy a jiné placené prostory pro to, aby jim neutíkaly tržby z lidí, již vyrážejí na dovolenou v karavanu. Divit se této situaci nelze, ba naopak, především v době koronavirové je třeba ji pochopit. Zisk potřebuje každý.

Karavan

Karavan: Zdroj obrázku Pixabay.com

Dostatečné zásoby potravin

V každém případě naplňte v karavanu ledničku, a to na maximum. Dobře se také podívejte na skříně. Jestliže si nakoupíte doma, většinou to bude levnější než v zahraničí. Ceny v supermarketech se sice v rámci Evropské unie do jisté míry srovnávají, nicméně přesto je dobré být v tomto ohledu obezřetný. Určitě také doplňte nádrž na pitnou vodu. Jednak ji budete potřebovat k pití a jednak také ke sprchování. Při delších cestách se bez hygieny neobejdete.

Energie sbalená na cesty

Počítat byste měli také s tím, že ne všude na cestách budete mít přístup k elektrické energii. Nastat může dokonce situace, kdy vám dojde a vy se nebudete moci připojit. I proto se vyplatí vzít náhradní generátor. Ten vždy představuje jakousi jistotu, že nebudete energeticky na suchu. Sehnat mnohé modely můžete na Profi-elektrocentraly.cz.

Karavan: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.