Vložky do bot

Vybíráme ortopedické vložky do bot

Slyšeli jste již termín ortopedické vložky do bot? Stoprocentně ano, nicméně s největší pravděpodobností jste nad jejich nákupem mávli rukou. Dnešní moderní boty se skutečně vyznačují skvělými vlastnostmi a chrání nohy i páteř před nepříjemnými bolestmi. Přesto se ortopedické vložky do bot vyplatí, a to i díky jejich tepelně izolačním vlastnostem či schopnosti zabraňovat kumulaci potu, případně pomoci při odpružení chodidla při chůzi. Jak se tedy vlastně v ortopedických vložkách vyznat? Čtěte dál, poradíme vám.

Vložky do bot

Zdroj obrázku: svorto.cz

Základní členění ortopedických vložek

Moderní ortopedické vložky je možné rozřadit do několika kategorií. V první řadě se jedná o aktivní a pasivní modely. Druhé jmenované doslova nutí člověka při chůzi ke svalové aktivitě. Tradičně se řeší také tuhost a ohebnost. Optimální jsou flexibilní ortopedické vložky. Důležitá je mimo jiné také velikost celkového pokrytí stélky. Vložky mohou být celé, čtvrtinové anebo úplně krátké. Určitě se vyplatí při jejich pořizování dbát i na anatomii nohy a požadovaný efekt. Mohou třeba fungovat jako opora podélné klenby nebo paty či jiných částí nohy.

Jaké části mají ortopedické vložky?

Prakticky každé vložky do bot, včetně těch ortopedických, mají určité části. Povrchová část vložky je označována jako stélka. Přímo se dotýká chodidla. Dále disponuje vložka oporami podélné a příčné klenby. Posledně jmenovaná bývá označována jako netarzální pelota. Hodně důležitá je její lokalizace. Vrchol nesmí být v bolestivých místech.

Vložky do bot

Zdroj obrázku: svorto.cz

Co nabízí ortopedické vložky a jak je to u dětí?

Hlavní funkcí ortopedických vložek do bot by měla být fixace nohy v obuvi. Rozhodně se vyplatí volit takové modely, které pomohou i v korekci chůze. U dětí je nezbytné dětské vložky v pravidelných intervalech vyměňovat. Dítě se v důsledku růstu neustále mění a nohy vyžadují jinou fixaci a podporu.

A kde vložky do boty zakoupit? Podívejte se na svorto.cz a jistě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: svorto.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *