OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vybíráme nízkokalorické potraviny

Mnoho žen touží po štíhlejší postavě a je pro to schopna udělat vše. Od držení všemožných „zázračných“ diet přes úmorné cvičení v posilovně až po liposukci. My vám nabízíme jeden z osvědčených způsobů – snížení kalorického příjmu tak, aby přijatá energie nepřesahovala tu vydanou. Podívejte se společně s námi, které nízkokalorické potraviny jsou nejvhodnější pro redukci váhy a zároveň dokáží spolehlivě zasytit.

Nízkokalorické potraviny

Do jídelníčku zařaďte celozrnné potraviny. Dostatek kukuřice, ovsa, pšenice, rýže či pohanky vám zajistí vlákninu, která vám zažene hlad, navodí pocit plnosti a trávení přirozeně zpomalí. Také vejce jsou nejen nízkokalorická, ale i zdravá. Jsou zdrojem bílkovin, vitamínů a omega-3-mastných kyselin. Lecitin obsažený ve žloutku napomáhá látkové výměně, stabilizuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi a je dobrý pro strukturu svalů. Mezi nízkokalorická jídla se řadí také ryby. Ovoce a zelenina by vám měly nahradit sladkosti. Díky velkému podílu vody spolehlivě zaplní váš žaludek a zaženou hlad. Také fazole, čočka, hrách jsou bohaté na proteiny a vlákninu. Navíc jsou výbornými přírodními antioxidanty. Pravidelnou součástí vašeho jídelníčku by se měly stát i polévky.

Nízkokalorická dieta na hubnutí

Nízkokalorická dieta a její princip spočívá ve snížení denního příjmu kalorií a naopak zvýšení jejich výdeje. Dieta vychází z denní spotřeby energie, která je u každého trochu jiná. Každodenní výdej energie se přibližně pohybuje v rozmezí od 1800 do 3000 kalorií. Konkrétní hodnota závisí na pracovní vytíženosti. Chcete-li snížit svoji hmotnost, je třeba přijímat zhruba o 20 % méně kalorií, než je váš výdej. Tímto způsobem budete hubnout o 0,5 – 1 kg týdně. Proces hubnutí je tedy pozvolný, ale přináší dlouhodobější výsledky. Navíc se trvale upraví stravovací návyky.

Vzorový nízkokalorický jídelníček

Na snídani si dejte podmáslí s celozrnným rohlíkem a zeleným čajem, na svačinu jablko a pomeranč. K obědu si připravte dušené telecí maso s mrkví a bramborem. K odpolední svačině si vezměte housku s dietní šunkou. Večer si připravte například zavináče s houskou. Další den posnídejte bílý jogurt s celozrnným pečivem, můžete si dát také neslazenou kávu. K svačině si dejte maliny a borůvky. Poobědvejte libové vepřové maso na kmíně s rýží. K svačině si vezměte nízkotučný tvaroh s ovocem. Povečeřte zelnou polévku nebo salát z rajčat a paprik. Nízkokalorické recepty najdete na internetu, tak neváhejte a pusťte se do redukce váhy s nízkokalorickou dietou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *