Dětská čepice

Výběr dětské zimní čepice

Může se zdát, že dětská zimní čepice vaši ratolest jen ozdobí či ozvláštní. Opak je však pravdou! Zimní čepice je velmi důležitou součástí outfitů pro toto roční období. Chrání hlavu před únikem tepla, které nejvíc uniká právě z hlavy.

Velikost čepice

Jednou z nejdůležitějších vlastností zimní čepice je velikost. Dítěti musí čepice sedět. Ovlivňuje to její ochranou funkci. Příliš velká čepice způsobí profukování na hlavu. Příliš malá bude pro dítě nepohodlná či může sklouzávat. Mnohé čepice se vyrábí v univerzálních velikostech. Některé se však vyrábí v konkrétních velikostech, což je pro výběr správné čepice pro dítě určitě lepší. A co je to vlastně velikost čepice? Co její hodnota uvádí? Jde o obvod hlavy vašeho dítěte měřený zhruba 2 cm nad obočím.

 Střih dětské zimní čepice

Tak jako ve velikostech, se dětské zimní čepice liší i ve střizích a designových prvcích. Čepice může vypadat jako klasický kulich. Může však mít i kšilt proti slunci, klapky na uši či prodlouženou část čepice, která chrání krk. Při vybírání správného designu a střihu právě pro vaše dítě je nutné zohlednit podmínky, do kterých bude dítě čepici nosit. Dále musíme také zohlednit kvalitu prodejce a konkrétního produktu a v neposlední řadě také vkus potomka, což může být nejnáročnější kritérium celého nákupu.

Zvláštní výbava

Jako u každého produktu na trhu, i u čepic lze najít speciální modely se zvláštní výbavou. Mezi nejnovější trendy patří pokrývky hlavy s windstopperovou membránou, která chrání před větrem. Tato membrána bývá všita na vnitřní stranu textilie. Je vyrobená na bázi teflonu a chrání hlavu před větrem. Zároveň je dostatečně prodyšná i při náročnějších výkonech. Druhým trendem je všitá fleecová vložka, která poskytuje více tepla a navíc je pohodlná. Rodiče zcela správně pro své děti volí také kulichy se šňůrkami. Při zavázání se zamezuje pádu či aktivního sundávání z hlavy ze strany dítěte.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *