Víte, že si těmito kroky ničíte své šedivé vlasy? Prostě od nich upusťte

Grey hair

Šedivé vlasy mají nárok na určité výstřednosti. Bývají štíhlejší, hrubší a sušší než mladé vlasy a při nedostatečné péči mohou skutečně zežloutnout. Naštěstí se těmto věcem můžete vyhnout, pokud víte, co dělat. Zde se s vámi podělíme o pět chyb v péči o vlasy, jimž byste se měli vyhnout, když máte šedivé vlasy.

Nedodržujete pravidelné zastřihování vlasů

Mezi jednotlivými úpravami je potřeba dodržovat stejné odstupy. Úprava vlasů se může jevit jako další povinnost na nekonečném seznamu úkolů. Ale jakmile máte šedivé vlasy, je to nezbytné. Mezi jednotlivými úpravami vlasů by neměla být delší pauza než osm až deset týdnů. Pravidelné zastřihování vlasů pomůže udržet jejich zdravý vzhled, což může vést k celkově zdravému účesu. Pokud vynecháte zastřihování, může se zdát, že se konečky rozbíhají a způsobují lámání nebo jejich vysušování a rozcuchávání.

Často je myjete

Pokud si šedivé vlasy myjete každý den v týdnu, měli byste to přehodnotit. Nejčastější chybou v péči o vlasy, která může šedivým vlasům uškodit, je jejich nadměrné mytí. Obvykle je to hrozné, protože to může zbavit pokožku hlavy přirozených olejů, které jsou zásadní pro udržení zdravých a chráněných vlasů. Místo toho navrhujeme mýt vlasy dvakrát až třikrát týdně jemným čisticím prostředkem a kondicionérem. Po každém mytí použijte kondicionér nebo olej, který pomůže udržet vlasy hydratované.

Používáte špatný šampon

Záleží také na druhu šampónu, který používáte. Největší chybou jedinců s šedivými vlasy je výběr šampónu s modrým tónem namísto fialového. Při použití modře tónovaného šampónu jsou šedivé vlasy propustné a zachytí modrý tón, který může šedivé nebo bílé vlasy zbarvit do modra. Použití fialového šampónu zabrání zežloutnutí šedých vlasů a umožní bílým vlasům zůstat dynamicky zářivě bílé. Poté, co si vyberete čisticí prostředek s fialovým odstínem, zvolte kondicionér, který odpovídá struktuře vašich vlasů. Pro případ, že chcete udržet hrubé, krepaté vlasy krotké, bychom navrhovali hydratační kondicionér a pro jemné vlasy kondicionér pro zvětšení objemu.

Nikdy nepoužívejte detoxikační šampon

Šedé vlasy
Foto: Unsplash

Detoxikační šampony čistí hlouběji než běžné šampony, myjí přítomné nánosy ztvrdlých látek, oleje a zeminu. Použijte přípravek, který vyplní propustné mezery, vlasy se nebudou tolik vlnit a budou hladké a vzdušné. Naneste čisticí prostředek jako obvykle a nechte jej pět minut působit. V tu chvíli vlasy vyčistěte a ošetřete pomocí běžných přípravků.

Nedáváte si do vlasů olej

I když nikdo nepotřebuje mastné vlasy, mastnota a olej nejsou totéž – a v případě, že máte šedivé vlasy, použití oleje vám pomůže udržet je jemné a lesklé. Stejně tak olej dodá vlasům hebkost a zkrotí jejich krepatění. Jen mějte na paměti, že pokud jde o olej, stačí málo. Vyberte si produkt určený zejména pro hrubé vlasy, řiďte se údaji na lahvičce a vaše vyprahlé prameny vám poděkují.

Zdroje info: bestlifeonline.com, redken.com

Náhledové foto: Unsplash