Celostní medicína
08/08/2016
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Víte, co je celostní medicína?

Termín celostní medicína není v našich končinách nijak výrazně známý. Jeho původ bychom měli hledat v učení psychoanalytika Friedricha Perlse. Právě on totiž za 2. světové války přišel s teorií, která hovořila o tom, že pocity, představy a celkové zdraví člověka spolu souvisejí na nejvyšší možné úrovni. Některé záležitosti tak mohou být u mnohých lidí zablokovány již ve velmi útlém věku, což bohužel vede k tomu, že za celý život nemohou být uspokojeny některé základní potřeby takovýchto jedinců.

4 úrovně problémů

Podle celostní medicíny lze hovořit o celkem 4 úrovních potíží, jež nás mohu potkat. V první řadě se jedná o problémy fyzického charakteru. Jde tedy o bolest, příznaky nemoci a další fyzické projevy nějakého toho neduhu. Tady se prosazuje zejména klasické standardní medicína. Na druhé úrovni již pracují léčitelé, bylinky a také homeopatika. Vše má být prakticky jakousi prevencí. Třetí úroveň se již týká duševního stavu člověka. Pracuje se s podvědomím podobně, jako je tomu u psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Poslední level je již výhradně duchovního rázu. Právě tady figurují jednoznačně výrazy, mezi které patří vesmír, Bůh anebo karma a podobně.

Kde je vlastně příčina nemocí?

Základní otázka spočívá především v tom, kde vlastně tkví problém s nemocemi. Jsme schopni vyřešit věčný souboje mezi tělem a duší? Podle celostní medicíny se právě tady ukrývá hlavní ložisko nepříjemných stavů. Léčitelé a lékaři se často bohužel přizpůsobují tomu, že organismus nereaguje nijak na klasickou léčbu. Mnohdy totiž bez větších problémů mohou pomoct klidně i nejrůznější bylinky a alternativní léčba.

Vše byste měli vědět…

Ať už trpíte jakýmikoli neduhy, všechno o svém zdravotním stavu byste měli vědět. V současné době internetu by to neměl být až tak velký problém, nicméně spousta informací není zrovna relevantní, takže se vyplatí jim spíše nevěřit.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *