KOčky

Vaše kočka si zaslouží kvalitní krmivo: Jak jej vybrat?

Zdravá kočka se pozná především podle toho, čím ji krmíte. Již na první pohled je podle kvality srsti, zraku zvířete a jeho chování patrné, že je v kondici. V současné době jsou možnosti krmení koček velmi rozmanité a není problém vybrat si to správné. V žádném případě ale nekrmte vašeho mazlíka pochutinami, jež máte rádi vy anebo krmivy pocházejícími z různých supermarketů. Ty se sice vyznačují minimální cenou, ruku v ruce s ní je ale mizerná kvalita a absence látek, jež zvíře pro své zdraví potřebuje.

Co musí obsahovat kvalitní krmivo pro kočky

Skutečně kvalitní krmiva pro kočky se vyznačují svým vyváženým složením. Obsahují dostatek bílkovin potřebných pro zlepšení trávení a produkování krevních buněk. Velmi důležité jsou také aminokyseliny, jež jsou nezbytné hlavně díky taurinu. Ten si kočky nedokážou vyprodukovat samy, a tak jej musí do organismu dostat za pomocí stravy. Zapomenout ale nemůžeme ani na tuky a v neposlední řadě i vodu. Základem každé kvalitní stravy pro kočky musí být i vitamíny a minerální látky.

Čeho se úplně vyvarovat

Kočka by měl jíst pouze stravu určenou speciálně pro ni. Jednat se může jak o konzervy, tak i o granule pro kočky. Neměla by přijít do styku s čokoládou, vysoce slazenými pokrmy a také naopak s potravou, jež je přesolená. Doslova jedovatá je i cibule. Optimální tedy není ani kombinace vařeného, syrového masa a různých granulí a kapsiček. Vše se poněkud odlišně tráví. Zapomeňte i na tradiční zprofanované kravské mléko, které s největší pravděpodobností způsobí kočce průjem.

Přizpůsobte se věku kočky

V neposlední řadě byste měli dbát i na věk kočky. Zatímco u koťat je zapotřebí vyšší obsah energie v krmivu, senioři si zaslouží jen vyváženou stravu s dostatkem pro tělo potřebných látek. Přece jenom potřeby pro kočky staršího věku je třeba kupovat s rozvahou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *