Utažení šroubů nové vlády: Za nedodržování pravidel přijdou tresty

Rouška

Pandemie koronaviru není ani náhodou pod kontrolou a počty nově nakažených se stále pohybují nad hranicí 15 000 lidí, mnohdy překračují i 20 000 denně. Stávající opatření podle politiků řadících se do nově vznikající vlády nejsou dostatečná. Nástupce Jana Hamáčka (ČSSD) na ministerstvu vnitra Vít Rakušan (STAN) chce přitvrdit. Od pouhých domluv by se podle jeho vyjádření pro Lidové noviny mělo přejít k pokutám.  

Nepoměr bijící do očí?

Nepochybně. Vždyť policejní statistiky hovořily o tom, že od začátku listopadu bylo zaevidováno celkem 163 000 kontrol. Počet pochybení činil 5200, z toho došlo pouze ke 400 udělení pokut. Rakušan hovořil o tom, že se mu to nezdá realistické. Nyní by se ještě měli mobilizovat městští strážníci, aby pomohli těm státním.  

Podle Martina Kupky jednou a dost

Vcelku jasně hovořil také budoucí ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Ten by uplatnil pravidlo jednou a dost. První kontrola by byla spojena s důsledným a důrazným upozorněním. Poté už by se pokutovalo. Laxní chování současného státu je jakési křičení do prázdna.

Výchovná funkce?

Přesně takto by měla pokuta fungovat. Neměla by mít likvidační charakter. Jinými slovy, za pouhé nenošení respirátoru na místech určených hrozí pokuta ve výši až 10 000 korun. To už je docela rána. Po tvrdším postupu volá také šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Bez bezinfekčnosti vás nikdo neobslouží

Rakušan byl v Bavorsku, kde bez QR kódu nikoho neobslouží a nebylo si možné dát ani kávu. To by mělo nyní platit také u nás. Tak Uvidíme, jak se s tím vším nakonec popasujeme. Pravda je ta, že z nemocnic neznějí zrovna nejlepší zprávy.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/nova-vlada-slibuje-tvrde-covidove-zatahy-musime-od-pouhych-domluv-prejit-k-udelovani-pokut-rekl-raku.A211203_185457_ln_domov_vag?zdroj=top
https://www.forum24.cz/platna-opatreni-se-nevymahala-vycetl-vlade-rakusan-shanel-se-po-hamackovi/

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.