Únik moči a jeho léčba

Inkontinence

Únik moči je velmi nepříjemnou zdravotní komplikací, která může člověka neskutečně potrápit. V současné době jeho projevy trpí velké procento populace, a tak není od věci soustředit se na něj poněkud podrobněji. Příčin úniku moči může být spousta. My se nejprve zaměříme na to, jakým způsobem byste měli při jeho objevení postupovat a pak také na chování při úniku moči a na případné příčiny této nepříjemnosti.

Jak postupovat při úniku moči?

V první řadě je zapotřebí navštívit příslušného lékaře. Muži musí k urologovi a ženy ke gynekologovi. Právě on vám doporučí nejen medikamenty ale i příslušné pomůcky, díky nimž celý stav dokážete bez větších problémů vyřešit. Pomůcky při inkontinenciPomůcky při inkontinenci jsou různé a sehnat je lze poměrně jednoduše. Samozřejmostí musí být i pravidelné cvičení, které napomáhá celému organismu ve vypořádání se s únikem moči. Léčba pohybem je u inkontinence tou nejúčinnější vůbec. Zapomenout nelze ani na správné stravování a jeho zásady.

Čemu se při lehkém úniku moči vyhýbat?

Lehký únik moči je jakýmsi indikátorem, že byste měli změnit životní styl. Při jeho zjištění je v první řadě zapotřebí neomezovat přísun tekutin. Pitný režim o objemu 3 až 4 litrů denně nesmí být nijak narušen. U žen je zapotřebí nepoužívat pomůcky určené pro menstruaci. Vložky pro inkontinenci se od těch menstruačních značně liší. Vyvarujte se fyzické námaze včetně běhání a skákání. Samovolný únik moči lze většinou vyléčit kompletně anebo alespoň částečně.

Hlavní příčiny úniku moči

Příčin inkontinence může být hned několik. My se na ně soustředíme podrobně. V následujících odrážkách si je uvedeme co možná nejpřehledněji. Tedy alespoň ty nejznámější. O jaké příčiny se jedná?

–          jakákoli infekce močových cest

–          nádorové onemocnění cest močových

–          diabetes

–          poruchy neurologického charakteru

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.