Třída jde do karantény, neočkovaný učitel zůstává. Smutná realita českých škol

Dítě covid

Koronavirová čísla jdou nahoru a situace zase začíná být poněkud vážnější. V mnohých médiích se píše o tom, že jedním z největších semenišť viru se stává škola. Ano, jsou to právě vzdělávací instituce, jež navštěvují mladiství, kteří pochopitelně nejsou z drtivé většiny očkovaní. Předpoklady pro šíření vitu jsou tedy solidní.

Na 14 dní do karantény

Pokud se objeví nákaza v některé ze tříd, jdou děti z daného kolektivu na 14 dní do karantény. Samozřejmě se mohou otestovat. To ale nemění nic na situaci, vzdělávají se distančně. Pouze očkovaní mohou do školy. Na testech přitom ještě nebyli. A učitelé? Ti očkovaní v podstatě neřeší vůbec nic a neočkovaní si zřejmě dle hygieny mají udělat antigenní test. Je-li v pořádku, pak hurá za katedru.

Roušky a mísení kolektivů jako dovršení tragédie

Pokud máte pocit, že roušky a respirátory dětem ve škole pomohou ochránit se před virem, jste zřejmě na omylu. Učitelé sice mocně dohlížejí na to, aby je děti nosily, nicméně ve finále mají roušky na bradě, případně pod nosem a podobně. Když si dítě roušku zapomene, musí mu být poskytnuta školní, erární.Některé děti je zapomínají v pravidelných intervalech. Bohužel. Mísení kolektivů se sice omezuje, nicméně na chodbách se potkávají prakticky všichni, když se vyjde ven ze školy, je mix ještě větší.

Koronavirus na vedlejší koleji?

Asi ano, vláda už aktuálně moc zájem nemá, nicméně má se sejít s novými vítězi voleb a situaci projednají. Ke všemu se přidala situace s panem prezidentem, který se obklopil doslova tragickými lidmi. Pokud se budou školy dále zavírat, řešení to také není. O střídavé výuce nebo jiné alternativě by se ale přemýšlet mělo.

Zdroje info: Vlastní zjištění redakce
https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.