Trápí vás žaludeční potíže? Vsaďte na probiotika

Probiotika

Hřešíte v jídle, že občas jíte nezdravě, a pak vám není dobře? Srovnejte si žaludek probiotiky. Dodají vašemu tělu rovnováhu a zabrání množení škodlivých bakterií.

Co jsou probiotika?

Zejména, když se ocitneme ve svátečním období, jako jsou Vánoce, Velikonoce, máme tendence se cpát pokrmy, které nám nesvědčí. Mastné, smažené, tučné, sladké. A to vše konzumujeme ve velké míře. Pak bojujeme s plynatostí, bolestmi břicha, zácpou i průjmy. Někteří tyto potíže srovnávají panáčkem bylinného likéru, lepší je vsadit na přírodní mikroorganismy, které nepotřebují podporu alkoholu. Jimi jsou probiotika, která se sama o sobě přirozeně vyskytují ve střevech. Umí udržet rovnováhu střevní mikroflóry na optimální úrovni. Dále zabraňují množení škodlivých bakterií a celkově harmonizují trávení. Jsou tak důležitou součástí imunity. Pokud vás tedy trápí výše zmíněné potíže, je nanejvýš vhodné konzumovat probiotika. V jaké formě jsou nejlepší?

Probiotika pro dobré trávení

Existuje mnoho způsobů, jak konzumovat probiotika. Nejspíš jste si povšimli, že se dost často objevují v různých mléčných výrobcích, například v jogurtech. Pokud máte ale větší potíže, je lepší užívat kapsle, v nichž je optimální koncentrace probiotik. Například ve výrobku Chevron Nutriton Probiotika 10 miliard KTJ najdete 10 miliard probiotických kultur v jedné dávce. Pro vaši představu – jde o mix probiotických bakterií obohacených o inulin a galaktooligosacharidy, díky kterým je zvýšena účinnost výrobku. S tímto doplňkem stravy srovnáte rychleji a účinněji vás rozhozený trávicí systém. Stačí jedna dávka denně, s níž zharmonizujete zdravé prostředí zažívacího traktu a podpoříte vstřebávání důležitých živin, které jsou podstatné pro vaše zdraví a optimální rovnováhu organismu.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.