Tmavé kruhy pod očima nejsou jen kosmetickým problémem

Kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima nevypadají dobře. Rozhodně náš vzhled nevylepšují. Proto se snažíme zbavit se jich. Bohužel jejich překrývání kosmetickými přípravky nic neřeší. Abychom se kruhů pod očima zbavili, budeme muset najít příčinu jejich vzniku. A tuto příčinu odstranit. Může jít o souhrn několika faktorů. Zde je třeba podotknout, že někdy mohou být tmavé kruhy pod očima dokonce známkou onemocnění.

Nejčastější příčiny

Asi nejčastější příčinou, proč máme kruhy pod očima, je únava. Tmavé kruhy mohou být prohloubeny stíny, které nafouklá víčka vrhají na prohlubně pod očima. Tyto prohlubně jsou bohužel běžnou známkou stárnutí. Dalšími příčinami mohou být alergie, ekzém, kontaktní dermatitida, senná rýma, dědičnost, nesrovnalosti v barvě pleti, tření očí, vystavení slunci, změny kůže, ke kterým dochází se stárnutím.

Oči

Foto: Pixabay

Tmavé kruhy – práce pro lékaře?

Tmavé kruhy obvykle nejsou důvodem, proč jít k lékaři. Problémem je to, když se kruh objeví pouze pod jedním okem. Nebo v případě, že se kruhy časem zhoršují, je vhodné lékaře navštívit. Lékař se ale také bude pídit po tom, co je příčinou kruhů pod očima. A podle toho může teprve stanovit léčbu. Může jít o různé krémy na předpis nebo kombinace léčebných postupů k vymazání nebo snížení zabarvení.

Jak odstranit kruhy pod očima

Opět bude záviset na příčině. Pokud je důvodem únava, pak byste měli více odpočívat. Kruhy pod očima mohou vzniknout také v důsledku nedostatečného pitného režimu. Tím dochází k zadržování vody a ke vzniku kruhů pod očima. V tomto případě je třeba doplnit dostatek tekutin. Pokud kruhy vznikly v důsledku rozšířených krevních cév, pomůže přikládání studeného obkladu, například vychlazené čajové lžičky. Někdy mohou kruhy pod očima vzniknout v důsledku lymfatického systému (tekutina se hromadí ve vašem obličeji). To vyřeší vyvýšení polohy hlavy při spaní.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/what-are-the-reasons-behind-dark-circles-44586/post

https://www.practo.com/healthfeed/what-are-the-reasons-behind-dark-circles-44586/post

Foto: Pixabay