4 jednoduché tipy, jak investovat do zdraví vašeho dítěte

děti

Děti jsou tím nejcennějším, co máte. A když jsou nemocné nebo je něco trápí, trhá vám to srdce. Sestavili jsme 4 jednoduché tipy, jakým způsobem investovat do zdraví maličkých. Ať se jim neduhy vyhnou, mají energii na dovádění a dělají vám jenom radost a žádnou starost!

1.    Kupujte vhodnou obuv

Děti mají, na rozdíl od dospělých, 100% zdravá chodidla. To znamená, že klenba je ve správné, zdravé poloze a prstíky nejsou nijak zkažené příliš úzkou botou. Zajistěte, že jejich nožky budou zdravé po celou dobu vývoje. Vždyť právě chodidla nás nosí celé dny, a jakmile je s nimi něco v nepořádku, nějakým způsobem nás to omezí.

Nemluvíme jen o sportu a každodenních aktivitách. Špatná obuv může zapříčinit problémy s klouby, propadlou klenbu nohypropadlou klenbu nohy a špatný postoj těla v pozdějších letech. A to přece svým nejmenším do dospělosti rozhodně předat nechcete.

Zdravotní obuv je v tomto případě sázkou na jistotu. Poskytuje dostatek opory, pohodlí a prostoru pro chodilo. Respektuje a kopíruje jeho tvar, takže nedeformuje prsty. Nožní klenbu podpírá vhodně formovaná stélka. To vše přispívá ke zdravému vývoji a radosti z pohybu.

Na co se ještě při nákupu dívat? Nezapomeňte na materiály. Ty musí být prodyšné a nezávadné. Zároveň by měla mít dětská obuv dostatečné tlumení proti nárazům, tedy tlustější podešev. Tlustější podešev a dobrá konstrukce ale nesmí být na úkor vyšší váhy. Dětské boty by měly být lehké. To vše poskytne certifikovaná ortopedická obuv pro drobotinu.

2.    Podpořte jejich imunitu doplňky stravy

Základem pro zdravou imunitu je vyvážená strava s dostatkem zeleniny a ovoce, pobyt na čerstvém vzduchu a pravidelná fyzická aktivita. To je sice pravda, ale někdy ani to nedostačuje. Zejména v zimních měsících, chřipkových obdobích nebo během nemoci.

Nejlepší je onemocnění předcházet. A podpořit imunitu správně zvolenými doplňky stravydoplňky stravy. Doktoři doporučují zejména užívání laktobacilů. Ty jsou přirozenou součástí střevní mikroflóry, která je klíčová pro fungující obranyschopnost. Když jich je nedostatek, negativně se to odrazí na zdraví dítěte. Právě rozmanitost prospěšných bakterií je proto důležité podporovat.

Spousta přípravků je vhodných již pro děti od jednoho roku nebo od narození. Zatímco některé se nasypou do úst ve formě sypkého prášku, jiné se podávají po kapkách na lžičce.

3.    Vybavte se kvalitní kosmetikou

Obchody jsou dnes plné různých produktů, jak mezi nimi vybrat ten správný? Je důležité, aby přípravek neobsahoval dráždivé složky a chemikálie, které mohou dráždit citlivou pokožku, nebo dokonce škodit zdraví. Špatně zvolený přípravek dovede vyvolat i alergickou reakci.

Obecně se doporučuje kupovat kosmetiku bez parfemace. Intenzivní vůně není dětem příjemná, a právě parfémy se vyrábí z agresivních látek. Pozor si dávejte i na tzv. tenzidy, které se vyskytují v mýdlech a šamponech. Jde o takové rozpouštědlo mastnoty a špíny.

Produkty se vyrábí ze dvou druhů tenzidů, buď ze syntetických z ropy nebo z přírodních zdrojů (např. z kosového oleje, mýdlových ořechů). Šetrnější jsou ty přírodní.

Ropné deriváty jako je Sodium Laureth Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate zůstávají v pokožce, narušují ji a vysušují. Kupujte raději výrobky, které obsahují Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside nebo saponiny. Přírodní tenzidy obsahuje přírodní kosmetikapřírodní kosmetika.

Jakým dalším látkám se vyhnout? BHA kyselině, triclosanu, oxybenzonu, hydantoinu, kyselině borité (E284) a bronopolu. A hlídejte si pH! To by nemělo být příliš vysoké, jinak citlivou pokožku dětí potrápí.

4.    Pořiďte funkční oblečení na sport a výlety

Dnes už i naprostý laik ví, že na sport a outdoor aktivity je důležité být pořádně vybavený. A teď nemluvíme jen o svačince a pití. Ale hlavně o spolehlivém oblečení. I děti se přeci potí. Navíc mají horší termoregulaci než dospělí. Je proto klíčové investovat do jejich výbavičky. I když z ní za pár let vyrostou.

Oblečení a prádlo z funkčních materiálů se postará o to, že odvede vlhkost z těla, a zároveň vaše nejmenší ochrání před profouknutím, prochladnutím, ale i přehřátím. Vnitřní vrstva se stará o termoregulaci, vnější o izolaci.

Funkční oblečení potřebujeteFunkční oblečení potřebujete nejen na zimní, ale i letní radovánky. Ujistěte se, že dětem dobře padne a že neomezuje jejich pohyb. A celá rodina bude připravená vyrazit za dobrodružstvím! Už žádné nachlazení kvůli špatnému počasí.

Zdroje info: novinky.cz, arno.cz 

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.