Nehet

Tipy jak na domácí manikúru

Péče o nehty – tedy manikúra – je určitě důležitá činnost, na níž mnoho lidí trvá. Někdy však nemá člověk náladu jít do specializovaného salonu, čas nebo je mu líto peněz. Nabízíme vám pár zajímavých triků, jak se o nehty starat doma. Pojďme na ně.

Jak nehty zkracovat a tvarovat

Nůžky na nehty používejte jen v případě, že chcete nehty výrazně zkrátit. Jak je správně stříhat? Vždy zkrátit délku nehtu tak, aby byly střiženy do kulata. Zároveň se nikdy nesnažte ustřihnou část nehty na jeden pokus. Vždy stříhejte navícekrát. Pokud vámi požadované zkrácení délky nehty nemá být nijak enormní, tedy pokud chcete zkrátit nehty jen málo, použijte pilník, který se pro takové zkracování hodí lépe. Použijte papírový nebo skleněný pilník a upravte délku i tvar nehtů. Důležité je, abyste pilovali jen jedním směrem. Nejlépe je zvolit směr od strany nehty ke středu. Dobré je používat spíše pilník na menší zkracování a tvarování nehty z důvodu, že na rozdíl od nůžek, netřepí nehty.

Proti záděrům lázní

Pokud trpíte záděry, určitě víte, jak nepříjemný tento problém je. Tento jev se vyskytuje často u lidí, kteří v zaměstnání vystavují ruce námaze nebo špatnému prostředí. Pokud se vám tedy záděr udělá, nejlepším prvním krokem k řešení je postižené místo změkčit. To udělejte v teplé vodě s kapkou oleje. Potom usušte místo a zastřihněte záděr. Nikdy však toto poranění neokusujte nebo netrhejte. Jak však záděrům předcházet? Pravidelnou manikúrou. Při používání rukou v nepříjemném prostředí pro kůži používejte rukavice a ruce pravidelně sušte. Také je dobré pravidelně používat krémy a olejíčky na nehty.

Dvě vrstvy barevného laku

Pokud používáte barevné laky na nehty, určitě se vám bude hodit tento tip. Pokud si totiž ošetříte nehty a jdete na nanesení laku, použijte nejprve podklad. Na podkladovou bázi pak nanášíme lak. Pěkně od středu do stran. Přitom nechte malou mezeru mezi nehtem a kůžičkou. Lak pak vydrží déle a nehet nebude žloutnout. Po nanesení první vrstvy naneste vrstvu druhou. Proto tedy nesmí být první vrstva laku nikterak silná. Na závěr použijte ještě ochranný lak.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *