Termogenní doplňky na hubnutí: neodvedou všechnu práci za vás

Dieta

Představa, že si vezmete pilulku, která za vás začne spalovat tuky, aniž byste museli hnout brvou, je velice přitažlivá. Bohužel, výsledky bez jakékoli námahy nejsou možné. Pokud by byla pravda, že díky užívání pilulek budeme samovolně hubnout bez ohledu na to, kolik fyzické aktivity za den provedeme a co sníme, byl by přece štíhlý každý. Nevěřte tedy reklamám, které slibují tyto zázračné účinky. Některé produkty podporující spalování tuků ale mohou hubnutí urychlit, pokud se budete aktivně snažit. Tím, že uvidíte výsledky svého snažení dříve, můžete zůstat motivování k hubnutí.

Potraviny, které ovlivňují teplotu těla

Průměrná teplota zdravého lidského těla je 36,6 °C. Tuto teplotu se tělo snaží udržovat mnohými prostředky. Existují ale faktory, které mohou přispívat k ovlivnění teploty. Například některé potraviny mají tu moc, že teplotu našeho těla zvyšují (vzpomeňte si, jak jste se zapotili nad pikantním pokrmem). A tím by měly pomáhat spalovat tuky rychleji. K takovým potravinám řadíme skořici, kapsaicin (obsažený v chilli papričkách), černý pepř nebo třeba zázvor.

Štíhlá žena

Foto: Pixabay

Hubnutí s termogenními potravinami

Pokud se zaměříme na správné množství termogenních potravin ve stravě, můžeme tím skutečně dosáhnout lepších dietních účinků. Odborníci uvádí, že správná konzumace kofeinu, kapsaicinu a různých čajů (bílý, zelený atd.) vede ke zvýšení energetického výdeje o 4 až 5 %. Tyto potraviny by také měli vést ke zvýšení rychlosti metabolismu. V konečné fázi by tedy měly napomáhat v hubnutí.

Hubnutí s termogenními doplňky stravy

Ne vždy je ale snadné konzumovat správné množství potravin. Proto si spousta lidí kupuje doplňky stravy. Ty však nejsou zázračné a nefungují samostatně. Většina těchto produktů na hubnutí má napsáno, že účinek hubnutí bude dosažen, pokud zařadíte také jiné způsoby kontroly hmotnosti – zejména fyzickou aktivitu a správnou výživu. Pokud chcete účinně hubnout, musíte svůj kalorický příjem přizpůsobit svému životnímu stylu a fyzické aktivitě. Když se pohybujete, spalujete více energie, kterou lze vyrobit ze zásobního tuku. Díky tomu lze dosáhnout spalování tuků, budování svalové hmoty a optimalizace tělesné hmotnosti.

Zdroj: https://synergiczni.pl/dieta-sport/czy-suplementy-termogeniczne-same-odchudzaja

Foto: Pixabay