Středomořská dieta a její vliv na erekci

Sex

Erektilní dysfunkce je problém, který se může týkat mužů všech věkových skupin. Nejčastější je nicméně u mužů, kteří jsou ve středním věku. A právě tito muži se stali součástí jedné studie, která se zaměřila na to, jak se stravování podepisuje na erekci. Konkrétně byla u mužů zavedena středomořská dieta. Jak ukázaly výsledky, již po nějaké době stravování na základě pravidel středomořské diety došlo ke zvýšení testosteronu u těchto mužů a také k lepšímu erektilnímu výkonu.

Co je základem středomořské diety?

Základem stravování na základě středomořské diety je ovoce, zelenina, ryby a olivový olej. Naopak se při této dietě vyhýbáme červenému masu a mléčným výrobkům – ty je možné jíst v omezeném množství. Podáváno je pět až šest jídel denně, s rozestupy až tří hodin. Snaží se solit velice střídmě a zaměřují se také pravidelně cvičit. Celý tento dietní režim je považován za zdravý způsob stravování, který sice neslibuje rychlé úbytky na váze, ale pozvolné a trvalé účinky.

Olivový olej

Foto: Pixabay

Studie: muži x erekce

Studie se zúčastnilo celkem 250 mužů, u kterých bylo zaznamenáno lepšího průtoku krve do srdce. Jak známo, i erekce má velkou spojitost s průtokem krve, takže už tento výsledek napovídá, že středomořská strava, kterou tito muži museli konzumovat, se u nich pozitivně projeví také na poli erekce. A právě ve středním věku muži zaznamenávají horší kondici, problémy s erekcí a snížení množství testosteronu.

Další přínosy středomořské diety

Kromě lepší erektilní dysfunkce mohou muži středního věku vyřešit také problém s hypertenzí – tedy vysokým krevním tlakem – pokud se začnou stravovat na základě pravidel středomořské diety. To se pozitivně projevuje celkově na kardiovaskulárním zdraví člověka. A právě hypertenze, kardiovaskulární choroby i erektilní dysfunkce jsou choroby, které obvykle koexistují. Na závěr je třeba dodat, že výsledky této studie by ještě měly být podloženy dalšími studiemi.

Zdroj: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-dieta-srodziemnomorska-poprawia-erekcje

Foto: Pixabay