Šťáva z červené řepy může pomoci odstranit šedivé vlasy

Žena

Šedivé vlasy jsou projevem stárnutí, kterého se spousta lidí bojí. Nikdo nechce dát na odiv, že stárne. A to je důvod, proč existuje tolik přípravků na vlasy, které nám mohou pomoci skrýt šediny. Barvení ale vlasy ještě více poškozuje a kazí jejich vzhled. Časté používání žehliček, vysoušení fénem nebo používání kulmy vlasy taktéž negativně poznamenává. Proto je dobré zaměřit se na přírodní produkty, které nám mohou pomoci zcela přirozeně odstranit nejenom šediny, ale také napravit zdraví vlasů.

Výhody červené řepy pro vlasy

Červená řepa obsahuje spoustu vlákniny, vitamínů a minerálů, takže kromě vlasů vám poděkuje také váš trávicí systém.

  • Šediny. Červená řepa obsahuje antioxidanty, které přirozeně zpomalují stárnutí. S tím se pojí i šediny. To je důvod, proč bychom ji měli pravidelně konzumovat.
  • Vypadávání vlasů. To může být způsobeno nedostatkem vitamínů a minerálů. Řepa jich obsahuje celou řadu, například draslík, hořčík, železo, fosfor a elektrolyty. Ty všechny posilují vaše vlasy.
  • Zdravý růst vlasů. Vzhledem k obsahu živin je červená řepa prospěšná taktéž pro vlasové folikuly. Ty jsou posíleny a rostou z nich zdravé a silné vlasy.
  • Krevní oběh pokožky hlavy. Vzhledem k obsahu dusičnanů dochází k rozšiřování cév pokožky hlavy, díky čemuž je zajištěn lepší krevní oběh. To vede ke zdravějšímu růstu vlasů a odstraňování toxinů.
  • Proti lupům. Červená řepa obsahuje enzymy, které hydratují pokožku hlavy. Z ní se pak netvoří lupy.

Šťáva z červené řepy na vlasy

Foto: Pixabay

Jako barva na vlasy

Červenou řepu můžete použít také jako barvu, zejména pokud máte světlejší odstíny. Naneste šťávu na suché vlasy a nechte působit přes noc. Smyjte. Pokud chcete tmavější odstín, proces opakujte. Tímto způsobem můžete zamaskovat šediny.

Použití červené řepy

Máte na výběr ze dvou možností: buď budete pít šťávu z červené řepy pravidelně, nebo ji nanesete rovnou na vlasy. Šťávu můžete získat sami, pokud máte odšťavňovač. Není ale drahá, takže si ji můžete také zakoupit (pozor na přidané ingredience). Můžete do ní přidat mrkev a/nebo jablko, abyste získali lepší chuť a více vitamínů. Při použití si smíchejte šťávu z červené řepy a lžíci jablečného octa. Naneste na vlhké vlasy před mytím. Nechte působit několik minut a poté umyjte, jak jste zvyklí.

Vlasy

Foto: Pixabay

Zdroje info:

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-sok-na-siwizne-pij-codziennie-a-pozbedziesz-sie-suchych-laml,nId,6654275#google_vignette

https://traya.health/blogs/hair-care/beetroot-for-hair

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4425174/

Foto: Pexels