Čistá voda

Staráte se správně o bazén? Zdraví máte jen jedno

Máte svůj vlastní zahradní bazén? Pokud ano, zcela jistě byste měli myslet na to, aby voda v něm byla po celou sezonu čistá a vykazovala maximální kvalitu. Nechat ji totiž být nemůžete. Učiníte-li tak, s největší pravděpodobností se začne velmi brzy kazit, což poznáte podle typické zelené barvy a také podle postupně zvyšujícího se zápachu. Pokud jste v tomto ohledu začátečníci, zbystřete a čtěte dál. V následujících řádcích vám totiž podáme několik velmi dobře mířených rad, jež eliminují rizika vzniku nejrůznějších chorob.

Zastřešení bazénu

Zdroj obrázku: albixon.cz

Čistá voda není samozřejmostí

Dbát na konstantní čistotu vody je třeba v mnoha ohledech. My se na ně postupně zaměříme.

Na vodu ze studny zapomeňte

Tak to každopádně! Není totiž vůbec chemicky upravená. Mnohem jednodušší je napustit bazén přímo z vodovodu. Poté už budete pouze korigovat stav vody prostřednictvím adekvátní chemie.

Filtrace a síť jako nedílné součásti bazénu

Nesmírně důležitá je také filtrace. Volit lze z kartušových či pískových. Prvně jmenované jsou určené jen pro velmi malé bazény. Musí se navíc prakticky neustále čistit. Naopak pískové zvládnou filtrovat i větší bazény. Nečistoty se zachytí v jemném písku a do bazénu jde zpět čistá voda. Filtrace si můžete prohlédnout třeba na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/. Vynikající je i síť. Zapomenout nelze na bazénový vysavač.

Bazénový vysavač

Zdroj obrázku: albixon.cz

Bez měření pH se neobejdete

Pokud si myslíte, že měření pH prostředí bazénu je zbytečností, jste na omylu. Není tomu tak. Musí být nutně neutrální, jinak chemie nebude fungovat. Pokud není, budete jej regulovat prostřednictvím speciálních přípravků.

Chlorová, nebo bezchlorová chemie?

To už je pouze na vás samotných. Obecně platí, že chlorová chemie se používala vždy a je vyzkoušená. Pokud to s ní nepřeháníte, není problém. Bezchlorová účinkuje taktéž a mnozí upřednostňují právě ji.

Údržba okolí bazénu

V místech, kde je bazén, by se neměla pohybovat domácí zvířata. Fekálie totiž mohou být zdrojem potenciální nákazy. Střevní bakterie a viry dokážou v negativním slova smyslu bohužel doslova divy.

Zahradní bazén

Zdroj obrázku: albixon.cz

Pokud ještě nemáte bazén nebo hodláte vyměnit starý za nový, navštivte web https://www.albixon.cz/bazeny/ a vyberte si.

Zdroj náhledového obrázku: albixon.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *