Spací pytel pro děti jako univerzální dárek na doma i na cesty. V čem spočívá jeho výjimečnost?

Spací pytel

Hledáte řešení, které zajistí, že bude vaše robátko celou noc v teple? Vyzkoušejte spací pytel pro děti určený pro domácí použití. Určitě potěší každou maminku, jejíž děti mají živé sny a probouzí se každé ráno s odkopanou peřinkou a studenými nožičkami. Pokud sami potomky nemáte, ale vymýšlíte dárek pro svou kamarádku, která už maminkou je, zaručeně ji touto unikátní výbavou uděláte radost. Pojďte se podívat, jak takový pytel na spaní pro malé děti vypadá, z čeho je vyroben a jaké jsou jeho přednosti.

Spací pytel pro děti a jeho funkce

Spací pytle pro děti na domácí použití nahrazují klasické peřiny a někdy také pyžama. V podstatě fungují na principu standardních “spacáků”, ve kterých člověk jezdí kempovat, s tím rozdílem, že mají otvor nejen na hlavu ale také na ruce a někdy i na nožičky. Jedná se o jakýsi univerzální prostorný obleček, někdo by možná řekl skafandr, do kterého se maličké zapne a může v něm klidně pochodovat po bytě a prakticky kdekoliv usnout, aniž by mu byla zima. Zapínání je zipové, takže svou ratolest ze spacáčku snadno vysvléknete. Děti tento vak budou milovat díky důvtipnému provedení a vysoké míře pohodlí. Představte si, že se můžete sami obléknout do peřiny; no není to lákavé?

Hlavní přednosti dětských spacích vaků

Spací pytle na doma pro děti mají oproti spaní pod peřinou tu výhodu, že je vaše ratolesti samovolně během spánku jen tak nesundají. Musely by se hodně snažit, aby vak rozeply, jelikož je ve většině případů na pevný zip a nedá se z něj nijak vyklouznout. Kromě toho se tato dětská výbavička dá využít nejen doma, ale také na cestách. Dítě se v textilním pytli vyspí prakticky kdekoliv.

To ale nejsou jediné benefity, kterými dětské spací vaky disponují. Je toho mnohem více! Podívejte se na další přednosti, kterými se pytlíčky na spaní mohou chlubit:

 

  • volnost pohybu při spaní,
  • tepelná izolace a měkké provedení,
  • snadná údržba,
  • univerzální velikost, která roste s dítětem,
  • možnost připnutí přídavných nohaviček a rukávů pro lepší komfort,
  • některé produkty disponují protiskluzovými prvky.

Jaký materiál je nejlepší

Každý už někdy určitě použil nebo zaslechl přirovnání “cítit se jako v bavlnce”, a přesně tak se mají cítí děti ve spacích pytlích. Vaky jsou totiž ve valné většině případů vyrobeny ze 100 % bavlny, a to ne náhodou. Tento materiál je velice odolný a šetrný k lidské pokožce. Navíc je antialergenní, takže jej mohou nosit i jedinci s citlivou kůží. Kromě toho usnadňuje život maminkám, protože se dobře udržuje a vydrží dlouhá léta i při pravidelném používání. Je to ideální textilie na výrobu těchto dětských pytlů, jelikož disponuje vysokou pevností a pružností.

Kde spací pytel pro děti využijete

Univerzální spací vaky jsou ideálním řešením, jak zajistit pohodlný spánek dítěti doma, na návštěvě i na dovolené. Pokud plánujete dlouhou cestu autem do zahraničí, není problém vašeho potomka do vaku obléknout a dopřát mu komfortní spánek ve voze. Provedení těchto vaků je navíc ve většině případů velice vkusné a roztomilé, takže čeká-li vás cesta za příbuznými nebo kamarády, udělá tam váš drahý potomek velkou parádu. Skvěle se také bude hodit na pyžámkovou párty třeba ve školce.

V případě, že se chystáte do přírody pod stan, na chatičku do kempu nebo na starou chalupu po babičce, i tam tyto spací vaky najdou využití. Velkým plusem, který vaši potomci obzvláště ocení, je měkký materiál, jež obepíná celé tělíčko. Díky němu se totiž dobře vyspinká i ve stanu na tvrdém povrchu či na staré palandě na chalupě. Je to zkrátka praktický univerzální obleček, který využijete téměř všude.

A to už je k dětským spacím pytlům na doma úplně vše. Věříme, že jste pochopili, v čem spočívá jejich kouzlo a proč jsou jedinečným dárkem, který potěší jak rodiče, tak děti. Dočetli jste se, jaké jsou hlavní výhody těchto vaků a zjistili jste, kde všude je můžete využít. Teď už stačí jen navštívit specializovaný eshop nebo kamenný obchod a vybrat ten, který nejlépe sedne vašemu dítěti!

A co vaše děti? Vyzkoušely už někdy domácí spací vak? A jak se na něj tvářily? Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o své dojmy v diskuzi.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.