Slabé a lámavé vlasy? Zkuste levný prostředek, který už máte doma!

Vlasy

Pokud vás trápí vlasy bez lesku, které vypadávají více než je obvyklé nebo se vám třepí konečky, můžete použít velmi snadný a levný prostředek. Navzdory tomu, že jej už pravděpodobně máte doma, je to prostředek velmi účinný, který používaly už naše babičky. Výhodou je také to, že se jedná o přírodní prostředek, takže se vyhnete používání dalších chemikálií. To může pomoci alergikům nebo lidem s citlivou pokožkou.

Symbolem vítězství

Vavřínové listy (nebo chcete-li bobkové listy) jsou známé již od středověku jako symbol vítězství. Mohou vám pomoci v kuchyni při dochucování různých pokrmů a vývarů či omáček. Ale můžete je použít také na přípravu domácí kosmetiky, pokud chcete celkově posílit svoje vlasy. Vavřínové listy pomáhají hned několikrát: mají antiseptické účinky, díky čemuž zmírňují například výskyt lupů ve vlasech. Posilují vlasové cibulky a stimulují růst vlasů (protože posilují kapilární oběh). Taktéž vyrovnávají hladinu mazu.

Bobkový list

Foto: Pixabay

Domácí kondicionér na slabé vlasy

Připravit si z vavřínových listů (čerstvých nebo i sušených) vlasový kondicionér není nic těžkého. Žádné jiné ingredience, než je voda a vavřínové listy potřebovat nebudete. Pokud máte čerstvé vavřínové listy, snažte se je co nejvíce rozdrtit v hmoždíři. Suché bobkové listy rozemelte na prášek. Můžete si vybrat, jestli použijete čerstvé nebo sušené, v každém případě by jejich množství mělo být takové, co se vám vejde do dlaně. Zalijte je asi 200 ml horké vody a nechte vychladnout.

Jak kondicionér použít?

Poté, co směs vychladne, ji sceďte přes jemné plátýnko. Vlasy si umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí. Poté na ně naneste v potřebném množství svůj vyrobený kondicionér a vmasírujte jej. Díky masáži prokrvíte pokožku hlavy, což je vhodné pro stimulaci růstu vašich vlasů. Nechte krátce působit a poté opláchněte. Používejte jednou až dvakrát za týden.

Zdroj: https://www.styl.pl/piekno/zdjecie,iId,3019225,iAId,399640

Foto: Pixabay