Vlasy

Slabé a lámavé vlasy? Zkuste levný prostředek, který už máte doma!

Pokud vás trápí vlasy bez lesku, které vypadávají více než je obvyklé nebo se vám třepí konečky, můžete použít velmi snadný a levný prostředek. Navzdory tomu, že jej už pravděpodobně máte doma, je to prostředek velmi účinný, který používaly už naše babičky. Výhodou je také to, že se jedná o přírodní prostředek, takže se vyhnete používání dalších chemikálií. To může pomoci alergikům nebo lidem s citlivou pokožkou.

Symbolem vítězství

Vavřínové listy (nebo chcete-li bobkové listy) jsou známé již od středověku jako symbol vítězství. Mohou vám pomoci v kuchyni při dochucování různých pokrmů a vývarů či omáček. Ale můžete je použít také na přípravu domácí kosmetiky, pokud chcete celkově posílit svoje vlasy. Vavřínové listy pomáhají hned několikrát: mají antiseptické účinky, díky čemuž zmírňují například výskyt lupů ve vlasech. Posilují vlasové cibulky a stimulují růst vlasů (protože posilují kapilární oběh). Taktéž vyrovnávají hladinu mazu.

Bobkový list

Foto: Pixabay

Domácí kondicionér na slabé vlasy

Připravit si z vavřínových listů (čerstvých nebo i sušených) vlasový kondicionér není nic těžkého. Žádné jiné ingredience, než je voda a vavřínové listy potřebovat nebudete. Pokud máte čerstvé vavřínové listy, snažte se je co nejvíce rozdrtit v hmoždíři. Suché bobkové listy rozemelte na prášek. Můžete si vybrat, jestli použijete čerstvé nebo sušené, v každém případě by jejich množství mělo být takové, co se vám vejde do dlaně. Zalijte je asi 200 ml horké vody a nechte vychladnout.

Jak kondicionér použít?

Poté, co směs vychladne, ji sceďte přes jemné plátýnko. Vlasy si umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí. Poté na ně naneste v potřebném množství svůj vyrobený kondicionér a vmasírujte jej. Díky masáži prokrvíte pokožku hlavy, což je vhodné pro stimulaci růstu vašich vlasů. Nechte krátce působit a poté opláchněte. Používejte jednou až dvakrát za týden.

Zdroj: https://www.styl.pl/piekno/zdjecie,iId,3019225,iAId,399640

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *