Skvrny na kůži od slunce: jednoduchý způsob jak zase sjednotit svou pleť

Kůže

Léto milujeme, protože je to období dovolených, slunění se a plavání u bazénu. Každý touží po krásné do bronzova opálené pokožce. Nadměrné vystavování se slunci ale může způsobit tmavé skvrny na kůži. Vznikají zejména na pokožce nechráněné opalovacím krémem. Proto je důležité myslet na aplikaci opalovacího krému s ochranným faktorem, ještě než vyjdete ven, na slunce. A v průběhu pobytu na slunce je důležité opakovaně se natírat krémem, protože jeho účinnost po čase vyprchá.

Zkuste sílu citronu

Zakročte co nejdříve po objevení tmavých skvrn na pokožce. Pokud máte doma citron, můžete jej využít! Stačí jej rozkrojit na poloviny a dužinou potřít tmavá místa na pokožce. Nechte 5 minut působit a poté omyjte. Budete se divit, jak úžasných výsledků můžete dosáhnout. Pokud máte citronovou šťávu na kůži, nevystavujete se přímému slunečnímu záření.

Slunce

Foto: Pixabay

Rozjasnění a zvláčnění pokožky

Vyrobit si můžete jednoduchou pastu z citronové šťávy, která vaši pokožku zjemní, zvláční a rozjasní. Vymačkejte šťávu z poloviny citronu a vmíchejte 2 lžíce jedlé sody a 2 lžíce medu. Z této směsi získáte hustou pastu. Tu můžete nanést na tmavé skvrny na pokožce a nechat působit 5 minut. Po této době opláchněte vlažnou vodou. Poté je vhodné pokožku hydratovat nebo něčím promastit. Vhodným řešením je použití hydratačního krému nebo kvalitního olivového oleje. Právě ten je ideální, protože pokožku promastí, zvláční a hydratuje.

Skvrny na obličeji

Skvrny se nejčastěji vyskytují na obličeji v oblasti tváří, čela nebo nosu. Nejčastější příčinou je slunce, může ale jít také o genetický faktor. Skvrny jsou typické pro těhotné ženy, u kterých dochází k hormonálním změnám. Obvykle samy odezní. S pomocí citronu je ale můžete eliminovat. Pokud se chcete chránit, vyplatí se na obličej aplikovat opalovací krém s ochranným faktorem 50.

Zdroj: https://www.styl.pl/piekno/news-cytryna-najlepsza-na-przebarwienia-po-lecie,nId,4730977

Foto: Pixabay