Cist krétský

Skalní růže jako bič na Covid-19

Posilování imunitního systému je v současné době hodně důležité. Bylo vždy, nicméně s koronavirovou pandemií nabralo na důležitosti. Na trhu je spousta různých vitamínových přípravků a vitamínů samotných, které k tomuto mají dopomoct. Pravda je taková, že ne vždy se to úplně daří. Ideální volbou je ryze přírodní řešení. Právě to nabízí cist krétský. nenápadná rostlin s pozoruhodnými účinky.

Skalní růže

Přesně takto je také cist krétský často označován. V lékařství jde o známou rostlinu, která se používá již od 4. století před naším letopočtem. Už tehdy byly dokázány jeho velmi silné antibiotické a antivirotické účinky. V moderní medicíně si nejen odborníci cistu lékařského nesmírně váží. Vždyť obsahuje velké množství polyfenolických sloučenin. Ty dokážou zničit bílkovinný obal virů a zlikvidovat je.

Ochrana před koronavirem

Je to právě extrakt z cistu krétského, který dokáže bojovat proti koronaviru. Dokonce by mohl sehrát vcelku důležitou roli při potlačování pandemie, jež aktuálně trápí celý svět. Vysoký obsah polyfenolů stojí za tím, že rostlina umí bojovat s koronaviru SARS-CoV-2. Je součástí ústního spreje, jenž se běžně používá.

Cist krétský

Cist krétský: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org

Snížení závažnosti onemocnění

Na lidské sliznici polyfenoly umí vytvořit specifický chemicko-fyzikální štít. Ten zabraňuje průniku virů a bakterií do buněk. Extrakt tedy dokáže jednak zamezit růstu virů a jednak také usměrní patologické imunologické reakce. Ty bývají způsobené virovou infekcí. pomáhá se tak snižovat závažnost samotného onemocnění.

Cist krétský: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *