Dítě rouška

Dětské roušky mnohdy nesedí: Jak vybrat tu správnou

Děti se vrátily do škol, tedy alespoň do prvních a druhých tříd. jejich povinností je mimo jiné nosit roušku. Bez ní se zkrátka a jednoduše neobejdou. Rodiče sice své ratolesti touto dnes tolik skloňovanou pomůckou vybaví, nicméně sedět dětem bohužel nemusí. Tím pádem nechrání ostatní ani je samotné. Jak tedy vybrat správnou roušku, která padne? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Správná velikost jako základ

V první řadě je důležité zvolit vhodnou velikost dětské roušky. U každé roušky je uveden orientační věk dítěte. Určitě se ale vyplatí dívat se přímo na rozměry a změřit především vzdálenost uší od místa kořene nosu.

Záchycení virů

Jestliže chcete skutečně vsadit na vysoký výkon roušky, ideální volbou jsou bezesporu nano roušky. V těch by se měl nacházet nanomateriál, a to kompletně v celé roušce. Míra těsnosti roušek s kapsou záleží na samotné roušce. Do té se vkládá nanovlákenný filtr. Jestliže bavlněné roušky netěsní, vyplatí se k nim přikoupit nalepovací klipy na nos.   

Nano roušky: Zdroj obrázku  preventiko.cz

Míra prodyšnosti

Dítě sedí v roušce fakticky celý den, a tak se vyplatí pořídit mu takovou, která bude maximálně prodyšná a příjemná na nošení. Hodně oblíbené jsou hlavně jednorázové nano roušky. Výborné jsou i roušky s kapsou, které jsou typické svrchní vrstvou ošetřenou specifickou technologií. Materiál by měl být antiseptický, antialergický a antimikrobiální. Pro maximální ochranu lze do roušky vložit onen nanovlákenný filtr.

Aby bylo možné roušku opakovaně používat

Výborné jsou právě nano roušky s kapsou, kde se mění jen filtr. Třeba dětské nano roušky Spurtex je možné sterilovat až třikrát.

Dětské roušky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *