Seznamte se s metodami odstraňování pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny sice nejsou v zásadě nijak nebezpečné. Mnohdy se však jedná o nechtěnou vadu na kráse. Dobrou zprávou je, že existuje hned několik různých způsobů, jak si můžete s odstraněním pigmentových skvrn pomoci. O jaké způsoby jde a proč je lepší svěřit se do rukou profesionálů? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Prevence vzniku pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny vznikají jako místa, kde dochází k nadprodukci melaninu. A to se děje především vlivem slunečního záření. Nejlepším lékem, jak se takových pigmentových skvrn zbavit, je tedy prevence. Ta spočívá především v dostatečné ochraně pokožky pomocí vhodných opalovacích krémů. Důslednou ochranou je opravdu možné výskyt pigmentových skvrn snížit na minimum.

Kosmetika pro pigmentové skvrny

V rámci snahy o zesvětlení pigmentových skvrn, jejich eliminaci či prevenci před jejich vznikem existují speciální řady kosmetiky. Ty mohou být přímo pro zesvětlení s obsahem nejrůznějších kyselin. Jejich efekt však nebývá nijak velký, takže pokud máte opravdu nápadné pigmentové skvrny, stejně se nevyhnete profesionálnímu odstranění.

Foto: Pixabay

Profesionální metody odstraňování pigmentových skvrn

Rychlejší a především lepší výsledky u odstraňování pigmentových skvrn nabízí profesionální metody. Zde máte na výběr opravdu z bohatého spektra nejrůznějších způsobů. Jedná se například o depigmentační laser, který cíleně působí na nadbytečný pigment. Dalším často používaným způsobem je také chemický peeling. Velmi dobrých výsledků dosahuje také intenzivní pulzní světlo, které funguje jako cílené zničení melaninu, takže stačí několik sezení a skvrny mohou být zcela pryč. O nejvhodnější metodě se vždy poraďte s vaším dermatologem, protože záleží i na tom, kde konkrétně se pigmentová skvrna nachází a v jakém je rozsahu. Většinou bývá potřeba sezení několikrát opakovat pro dosažení optimálních výsledků.

Zdroj: https://www.parfemy-elnino.cz/encyklopedie-krasy/bezpecne-opalovani/pigmentove-skvrny/ a https://www.prozeny.cz/clanek/pigmentove-skvrny-reste-ted-jaka-metoda-je-uplne-nejlepsi-52471

Náhledové foto: Pixabay