Sezamová semínka v zimě zahřejí a mnohem víc!

Sezamová semínka

Ne nadarmo řadíme sezamová semínka mezi superpotraviny. Sezamová semínka mohou přidat důležité živiny a navíc mohou zahřát organismus. Jejich typická chuť je někomu příjemná, někomu právě naopak. Můžete je užívat nejenom v ranních kaších, ale také na pečivu, ve formě sušenek nebo si kupte sezamový olej. Jejich konzumace je důležitá zejména v zimě, a to z mnoha důvodů.

Sezamová semínka na posílení imunity

Sezamová semínka jsou zdrojem velmi důležitých živin, které pracují ve prospěch silného imunitního systému. Mimo jiné obsahují zinek, železo a vitamín E. Navíc je jejich kalorická hodnota poměrně nízká, takže ji můžete přidat do svého jídelníčku i v případě, že se snažíte zhubnout nebo si udržet váhu.

Semínka

Foto: Pexels

Se semínky vám bude tepleji

Semínka obsahují zdravé tuky, které jsou zásobárnou energie. To znamená, že poskytují potřebné teplo. Lidské tělo si tak dokáže lépe udržet teplotu, když vyjde do mrazivého počasí. Kromě toho jsou zdravé tuky důležité pro váš mozek – zajišťují jeho správnou funkci a snižují riziko kognitivních onemocnění, jako je Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba.

Sezamová semínka pro hubnutí

Sezamová semínka jsou sice zdrojem tuků, ale těch zdravých. Můžete jimi nahradit méně vhodné tuky a vybudujete si tak základ pro správné udržování váhy. Tato semínka obsahují velké množství vlákniny, díky čemuž podporují funkci trávení, déle zachovávají pocit sytosti. Výhodou je téže jejich nízká cena, díky které si je může dovolit opravdu každý. Při hubnutí jsou vhodné také z toho důvodu, že lidé, kteří drží dietu, často jedí méně živin, než potřebují (v důsledku nevhodně zvoleného jídelníčku). Sezamová semínka mohou pomoci doplnit důležité živiny do vašeho těla.

Semínka pro zdravou pokožku

Opět se budeme točit kolem zdravých tuků – ty jsou totiž prospěšné pro krásný vzhled vaší pokožky. Na zimu je dobrá vlastnost to, že sezamová semínka zabraňují nadměrnému vysoušení pokožky. Vzhledem k obsahu vápníků můžete podpořit též zdraví svých kostí.

Zdroje info:

https://www.healthshots.com/healthy-eating/superfoods/health-benefits-of-sesame-seeds/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9573514/

Foto: Pexels