Sex neřeší vše, víte, co je ve vztahu mnohem důležitější?

Vztah

Pro začátek je sex nezbytný. O tom nikdo nepochybuje. Ale je také nezbytně nutné si uvědomit, že vztah postupuje a musí se na něm pracovat. Budete mít pocit, že to není jako kdysi, když jste byli mladší, a začnete vztah zpochybňovat. Ale může to být i naopak. Vidíte starší páry, jak si to vedle sebe rázují a jsou šťastní? Nebo jdou ruku v ruce a v jejich pohledech uvidíte vzájemnou lásku? Jak se jim podařilo udržet nádherný vztah po celá desetiletí? Co je pro pevný a zdravý vztah důležitější než sex?

Užívejte si společnost toho druhého

Ne nadarmo se říká, že ti, kteří spolu bez úhony přežijí dovolenou, mají úžasnou šanci na optimistický konec. A obvykle je to pravda po celou dobu vztahu. Na výletě trávíte společně hodně času a nemusíte se handrkovat s každodenními věcmi, které vás udržují napružené. Takže v případě, že se po dlouhé dovolené vrátíte s dobrým pocitem, že jste odpočatí a máte k sobě blíže, máte mimořádné štěstí a važte si toho.

Názory při výchově dětí

Stanete se rodiči a jste rozhodnuti, že se váš vztah nehne z místa. Děti však s vámi mohou nečekaně zacvičit. Na začátku prakticky nespí celou noc. V další etapě začnou sice spát, ale během dne si najdou něco, u čeho ztropí scény. A je to čím dál vážnější. Místo plenek vás svazuje výchova dítěte. V tomto bodě musíte táhnout za jeden provaz! Protože, pokud pracujete jako celek, máte vyhráno.

Naučte se spolu mluvit

Vztah 2
Foto: Pixabay

Komunikace a otevřenost jsou alfou a omegou celého vztahu. Sdílení úvah, přání a tužeb, ale třeba i trápení. Mít si co říct, a to i po dlouhých letech, které spolu strávíte je něco, co většina párů neumí. Nemusíte si do rána vyprávět, jak potřebujete jednou žít na Bali. Ale mluvit o tom, co jste se naučili a co se dělo v práci, je mimořádně důležité. V případě, že se ve vašem životě stane něco zásadního a vy se neudržíte a řeknete to svému partnerovi, jste na dobré cestě.

Snažte se mít jednu či dvě společné aktivity

Mít společné vedlejší zájmy je pro vztah životně důležité, a to i v případě, že to neznamená, že spolu trávíte veškerý volný čas. Ano, existují i zamilované páry, kde jsou partneři tak jiní, že se skvěle doplňují. Přiznejme si, že vášnivý horolezec nemá moc času na vášnivou čtenářku. A bylo by dobré, kdybyste měli společné záliby od začátku. To však neznamená, že si je nemůžete vytvořit v průběhu vztahu. Společné cestování, vyjížďky na kole, filmové večery nebo procházky vám pomohou udržet si stereotyp od těla.

Vztah 3
Foto: Pixabay

Umíte partnera rozesmát? Ne, tak se to naučte

Pokud je sex pro vás ve vztahu tak důležitým faktorem, pak věřte, že i umění někoho rozesmát je velmi cenné a nic se mu nevyrovná. Dokážete se se svým partnerem smát, dělat si ze sebe legraci, nebrat jeden druhého vážně a dělat si legraci z ostatních? Když si dospělí museli vybrat, co je pro ně u životního partnera rozhodující, pak věřte, že smysl pro humor boduje.

Před spaním nezapomeňte na hezké gesto

Je to běh na dlouhou trať. Ale nechoďte do postele podráždění a rozhádaní. Protože právě toto, dokáže ve vztahu udělat hodně. Probouzet se s pocitem, že nedávno došlo k nepříjemné scéně, nebo že máte nedořešený spor, není zdravé. Ideální je mít všechny věci vyřešené před spánkem. Zkuste místo hádek si dát pusu na dobou noc…

Zdroje info: novinky.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay