Intubovaný pacient

Sestra na JIP odhaluje, jaké je říct pacientům s covidem o nutnosti intubace

„Neboj se. Po celou dobu tu budu s tebou. Budu tě držet za ruku.“ Takováto slova padají v neskutečně vypjatých chvílích. V momentu, kdy je na tom pacient velmi špatně. Jen stěží si to my zdraví lidé dokážeme představit. Světem oblétlo emocionální video, v němž sestra na jednotce intenzivní péče sděluje pacientovi, co se bude dít, respektive, že bude muset být intubován.  

Snaha o informování rodinných blízkých

I nejbližší by měli vidět, jaké to je, když dochází k tomu, že stav pacienta je v důsledku onemocnění Covid-19 tak závažný že musí být intubován. Savanna, zdravotní sestra na ICU, která v současné době pracuje v New Yorku, sdílela video na TikToku, aby ukázala, jak emotivní mohou být okamžiky před intubací.

Ventilátor jako poslední pomocník

Intubace je odborně nazývaná endotracheální intubace, podle zdroje MedlinePlus z americké národní knihovny medicíny jde o lékařský zákrok, při kterém je trubice umístěna do průdušnice člověka ústy nebo nosem. Tato trubice je poté připojena k ventilátoru, aby pomohla člověku dýchat.

„U některých pacientů s COVID-19 způsobuje virová infekce zápal plic a závažný zánět, který ochromuje funkci plic,“ řekl dříve odborník na interní medicínu William Li pro časopis Health.

Dále hovořil také uvedl… „U těchto pacientů může být ventilátor na podporu pacienta rozdílem mezi životem a jistou smrtí.“

Na videu je Savanna vidět ve všech osobních ochranných prostředcích (PPE), které jsou nutné u intubace a ptá se, zda chce pacient naposledy mluvit s rodinou přes FaceTime.

Ačkoli je její hlas tlumený a jsou vidět jen její oči, její péče a soucit jsou zřejmé.

Důvod natočení videa je jasný

Rozhodla jsem se zveřejnit toto video, aby vzdělávala lidi, kteří nechtějí nosit roušku či respirátor nebo dodržovat sociální distanc. Chce také, aby bylo vidět, že pomoc nemocným v nemocnicích nebere na lehkou váhu a dává do ní veškeré emoce.

Video má více než 594 000 zhlédnutí a spousty sdílení. Vy se na něj můžete podívat také na našem facebookovém profilu.

Zdroj dat: health.com/condition/infectious-diseases/coronavirus/icu-nurse-covid-19-patients-intubated-video 

Intubovaný pacient: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *