Sérum z niacinamidu: proč bychom jej měli používat

Pleťové sérum

Žádná žena netouží po vráskách. Abychom co nejdéle dosáhli mladistvého vzhledu, je zapotřebí svou pleť pravidelně vyživovat. Vznik vrásek je ale do určité míry ovlivněn také genetikou a životním stylem. Kouření, konzumace alkoholu či nedostatek spánku – to vše vede k předčasnému stárnutí. Pleťová séra by měla pomoci bojovat s časem. Pomáhají pleť napnout, takže na ní nevznikají vrásky. Taktéž odstraňují další projevy stárnutí, jako jsou například pigmentové skvrny. Vhodné jsou také proti akné.

Pleťové sérum

Aby pleťová séra správně fungovala, je zapotřebí je používat pravidelně. Oblíbená jsou séra s obsahem vitamínu C či retinolem, nicméně niacinamid (vitamín B3), je neméně účinný. Tato látka je skvělá pro všechny typy pokožky i pro všechny problémy, které se v rámci stárnutí pokožky obvykle řeší. Kromě toho patří mezi silné antioxidanty a jako takový dokáže předcházet spoustě problémů pokožky. Niacinamid se pro své vlastnosti používá jako součást různých pleťových sér a dalších produktů péče o pleť (masky, krémy apod.).

Sérum

Foto: Freepik

Niacinamid – léčivé účinky

Kromě již zmiňovaných dokáže vyrovnat tón pleti a zlepšit vzhled rozšířených pórů. Je skvělý pro zachování hydratované pokožky, protože snižuje ztrátu vody z pokožky. Zvyšuje přirozené množství lipidů a působí protizánětlivě. Právě z tohoto důvodu je skvělý pro tak problematickou pleť, jako je například akné nebo zarudlá pokožka. Pro ty z nás, kteří nemají problémy s pokožkou, jen se bojíme jejího stárnutí, je niacinamid vhodný také pro zpomalení všech projevů. A nedráždí přitom pokožku.

Kombinace s vitamínem C

Pokud používáte niacinamid, neměli byste současně používat také takové produkty péče o pleť, které obsahují vitamín C. Pokud se vitamín C a niacinamid smíchají, dojte k vytvoření niacinu. Nejde o škodlivou látku, nicméně může to způsobit zarudnutí kůže a mravenčení, zejména u lidí, kteří mají citlivou pokožku. Chcete-li používat obě látky, pak si mezi jejich aplikací nechejte odstup – například niacinamid ráno, vitamín C večer.

Zdroj: https://www.health.com/beauty/niacinamide-serums

Foto: Freepik