Oregánový olej

S kvasinkovou infekcí a plísní zatočí oreganový olej

Kvasinkové infekce a plísně trápí mnohé z nás a jsou velmi nepříjemné. Když si vezmeme samotné původce těchto onemocnění, tak ti se nacházejí všude v prostoru a nakaženi můžeme být fakticky kdykoli. Nejčastěji se tak stává díky nedostatečné hygieně, anebo třeba na místech typu veřejných plováren a koupališť. Právě tady je zejména pokožka nohou vytavována přímému doteku s podlahou a přenos plísně je díky tomu do značné míry usnadněn. Vynikající účinky má proti plísním a kvasinkovým infekcím silná oreganový olej. Soustřeďme se tedy jednak na vznik plísní a jednak na jeho účinky.

Co je vlastně mykóza

Mykóza představuje skupinu infekčních nákaz, které způsobují rostlinné mikroorganismy. Botanicky jsou řazeny mezi houby. Jako původci se nejčastěji uvádějí kvasinky známého rodu Candida. Jde v podstatě o poddruh, který se řadí mezi někde mezi kvasinky a plísně. Lokalizace těchto kvasinek se různí. Jejich projevy nejčastěji najdeme v místech mezi prsty na nohou anebo přímo na nehtech. Mohou být ale kdekoli jinde na těle. Pokud necháme tuto kvasinku působit delší dobu, bude se jednak projevovat nevzhlednými ložisky a jednak také oslabí náš imunitní systém.

Silný oreganový olej s kvasinkami zatočí

Jako skvělý bič na plísně a kvasinky se projevuje silný oreganový olej. Ten lidé používali proti plísním od nepaměti. Jednalo se přitom o plísně jak na vnějším povrchu těla, tak i v jeho nitru. V rostlině je obsažen především látka zvaná cervacol, která má skvělé antiseptické účinky. Dokáže zničit během okamžiku bakterie, viry, mikroby a různé kožní infekce. Protibakteriální účinky jsou ale dány také přítomností karvakrolu a thymolu.

Další skvělé účinky oreganového oleje

Oreganový olej je vynikající i díky svým dalším účinkům. Dokáže například ničit plísně i v přímo na sliznicích a pomoct při žaludečních obtížích. Pokud máte respirační problémy, můžete je zažehnat pomocí této látky také. Zapomenout nelze ani na zácpu, průjem či nadměrnou plynatost.

Zdroj náhledového obrázku: fcc-club.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. Zuzka Odpovědět

    můžu jen doporučit- právě jsem dobrala třetí ATB a díky oregánovám kapslím bez těch nepříjemných ženských problémů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *