eye-5261179_640

Revoluční multifokální oční čočka pro pacienty se šedým zákalem je k dispozici v České republice

Nejčastějším operačním výkonem na světě je chirurgická léčba šedého zákalu neboli katarakty. Ten postihuje zejména pacienty po šedesátce a způsobuje jim nejasné vidění. V brněnské oční klinice NeoVize byl poprvé v České republice implantován nový druh umělé oční čočky s revoluční technologií. Co se skrývá za označením AcrySof™ IQ Vivity™ a jaké výhody nabízí pro pacienty?

S léčbou katarakty je lépe neotálet

Léčba šedého očního zákalu se provádí chirurgickým odstraněním nemocné zakalené čočky a jejím nahrazení čočkou umělou. Je lepší operaci neodkládat zbytečně dlouho, protože u staršího zákalu je oční čočka více postižená, tvrdší a hůře se odstraňuje. Po operaci zůstává umělá čočka v oku již natrvalo, proto velmi záleží nejen na průběhu samotného chirurgického zákroku, ale také na kvalitě umělé čočky.

Oční lékař. Foto: Pixabay

V brněnské klinice mají unikátní multifokální umělou oční čočku

Oční klinika NeoVize v Brně stále hledá pro své pacienty to nejlepší řešení. To spočívá také v implantaci unikátní umělé nitrooční čočky AcrySof™ IQ Vivity™, jež byla navržena tak, aby zajišťovala souvislé vidění na střední vzdálenost od 60 cm a do dálky 120 cm a dále. Zároveň ale nabízí zrakovou ostrost i na blízko – například při používání smartphonu nebo čtení běžného textu. Pro čtení malého písma budou však brýle potřebné. Přínosem je čočka AcrySof™ IQ Vivity™ také pro řidiče, kteří jezdí velmi často v noci, protože snižuje míru oslnění protijedoucími vozidly a zároveň umožňuje vidění do dálky i na palubní desku.

Zbavíte se nejen šedého zákalu, ale také nutnosti nosit brýle

Díky implantaci moderní nitrooční multifokální čočky AcrySof™ IQ Vivity™ se mohou pacienti zbavit nejen šedého zákalu, ale také nutnosti nosit brýle. Je zároveň nadějí pro ty pacienty, kteří nemohou mít trifokální oční čočku, a přesto se nechtějí už brýle nosit – týká se to zejména diabetiků či pacientů na antidepresivech či se změnami na sítnici.

Zdroj info: https://www.protext.cz/zprava.php?id=35858

Oko. Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *