Jaké bolesti hlavy existují? Návod, jak se jich zbavit

Bolest hlavy

Příčin bolestí hlavy může být několik a podle toho se také liší jejich léčba. Někdy se bolest odehrává v přední části hlavy, jindy v zadní nebo třeba za očima. Někdy trvá chvíli, jindy dlouhou. Někdo mívá tak silné migrény, že v jejich průběhu nedokáže mluvit či pracovat. Ačkoli se jedná o poměrně častý problém, který je někdy vyvolán jen nedostatečným pitným režimem, spoustu lidí vyděsí.

Orgasmická bolest hlavy

Začneme méně známou bolestí hlavy, která se projevuje před nebo během sexuální aktivity. Bolest přichází náhle a je velmi silná. Nemusí ji doprovázet ani žádné jiné zdravotní problémy či jakékoli jiné bolesti hlavy. Projevuje se v zadní části, nebo také po obou stranách lebky – projevuje se těsně před nebo v okamžiku orgasmu. S touto bolesti si bohužel sami neporadíte, je zapotřebí konzultace s odborníkem.

Bolest hlavy

Foto: Pixabay

Přetrvávající bolest – každý den na jiném místě

Tato bolest se obvykle vyskytuje postupně každý den. Jednou bolí oblast vpředu, podruhé vzadu… S postupem času se z těchto každodenních bolestí vyvine dlouhotrvající migréna. Bolest se vyskytuje náhle – je krátká ale zároveň silná.

Paroxysmální hemikranie

Tato bolest hlavy se vyskytuje také nečekaně, a trvá většinou maximálně půl hodiny. Vyskytuje se však několikrát v průběhu každého dne. Vzhledem k tomu, že je to bolest krátkodobá, léky většinou nestihnou zabrat.

Bolest způsobená z nedostatku kofeinu

Pokud si osoba nedá kávu, může zažít bolest hlavy. Obvykle se této bolesti říká také „víkendová“, protože nastává v případě, že vstanete o něco později, než je obvyklé. Vaše tělo nedostalo svoji dávku kofeinu a reaguje na to bolestí hlavy.

Jak se zbavit bolesti hlavy?

Je možné používat léky na bolest hlavy, ale pouze ojediněle. Pokud trpíte často bolestmi hlavy, je dobré navštívit lékaře, aby určil příčinu. Dodržujte pitný režim a snažte se hýbat. Na vzniku bolesti hlavy se může podílet také nezdravá strava, takže je někdy nutné upravit jídelníček. Zaměřte se na několik menších porcí v průběhu celého dne, dostatek vlákniny a vzdejte se sladkostí. Vhodné je zvýšit příjem vápníku, hořčíku a omega 3 mastných kyselin.

Foto: Pixabay