Rady, jak se zbavit nepříjemného škrábání v krku

Nepříjemné škrábání a pálení v krku může mít mnoho různých příčin. Rozhodně se však nejedná o nic příjemného. Podívejte se na několik způsobů, jak si alespoň trochu ulevit a zbavit se nepříjemného pocitu v krku.

Prostředky pro první pomoc

Pro případ bolestí v krku je vhodné mít v domácí lékárničce něco pro první pomoc. Může se jednat například o antiseptické pastilky, kloktadla nebo spreje do krku. Některé z přípravků mohou obsahovat i lokální anestetikum pro zmírnění bolestivosti. Při užívání si vždy prostudujte návod a nepřekračujte maximální denní dávku. To je důležité hlavně u silnějších pastilek, které mohou mít ještě k tomu lákavou příchuť. Omezte také silněji solené jídlo a další potraviny, které by mohly krk nepříjemně dráždit.

Využijte sílu bylinek

Pokud nemáte po ruce nic z lékárny, nebo chcete nejdříve zkusit více přírodní způsoby, vybavte se některými bylinkami. Proti bolesti v krku je výborná především šalvěj. Ta má přírodní antiseptické účinky a funguje jako dezinfekce krku. Pro zklidnění využijte odvar z řapíku. Pomůže také heřmánkový čaj nebo mateřídouška. Nezapomínejte ani na dostatek vitamínů a vyváženou stravu pro podporu imunitního systému, s jehož pomocí můžete bojovat proti počínající nemoci a včas ji zastavit. Pokud navíc pozorujete zvýšenou únavu, zkuste si dopřát více odpočinku, uvidíte, že se vám tělo patřičně odmění lepším bojem s nemocí.

Foto: Pixabay

Vyšetření u lékaře

Pokud se ani po uvedených opatřeních problém nijak výrazně nelepší, ale naopak dochází ke zhoršování, může se jednat o ukazatel bakteriální infekce v krku. Bolest a pálení v hrdle totiž představují typický příznak především angíny. Kromě toho se může jednat také o laryngitidu. V každém případě je vhodné pro silnějších příznacích, které nechtějí odeznít, navštívit lékaře, který provede správnou diagnostiku a nasadí vhodnou léčbu.

Zdroj: https://www.benu.cz/jak-se-zbavit-paleni-v-krku a https://www.herbalista.cz/zdravi/lecive-bylinky-a-recepty-na-bolest-v-krku/

Náhledové foto: Pixabay