Pupínky na hýždích: zbavte se jich jednoduchými metodami

Hýždě

Pupínky na hýždích znamenají dvojí problém: za prvé nejsou hezké na pohled, za druhé mohou způsobit nepohodlné sezení. Nejedná se o akné jako takové, ale spíše o folikulitidu, což je infekce vlasového folikulu. Příčin vzniku může být více a možná se budete muset obrátit na specialistu. Pupínky jsou obvykle způsobeny kombinací ucpaných vlasových folikulů a bakteriální infekce. Někdy může být na vině nošení příliš těsného prádla.

Peelingy na pupínky na hýždích

Při odstraňování pupínků (ať už na obličeji nebo hýždích) jsou velice užitečné enzymatické peelingy. Enzymy v nich obsažené ještě více přispívají k odstranění odumřelé kůže. Díky nim je vaše pokožka hladká a zdravá. Sáhnout můžete také po mastech s vitamínem A nebo obsahem kyseliny salicylové. Jako první pomoc můžete využít domácí peeling vyrobený z kávové sedliny. Vyčistí ucpané póry a vyhladí pleť. Vhodné je sáhnout i po antibakteriálních mýdlech.

Zadek

Foto: Pixabay

Bylinky jsou spojencem

Přikládat můžete obklady z heřmánku nebo čajovníkového oleje. Tyto dvě bylinky mají protizánětlivé účinky a mohou zabránit růstu bakterií. Ty mohou být důvodem vzniku nevzhledných pupínků. Bylinky by měly působit na postiženém místě alespoň 15 minut. Poté je omyjte vlažnou vodou.

Čistota především

Důvodem vzniku pupínků může být také nedostatečná hygiena. Když se zapotíte (například po cvičení), je dobré se co nejdříve osprchovat. Pot totiž zasychá a ucpává vaše póry. Navíc může docházet k zachycování nečistot. A protože se běžně potíme v průběhu celého dne, je důležité měnit si spodní prádlo každý den.

Sedavý způsob života

Pupínky na hýždích vznikají také v důsledku tření nebo podráždění. A k tomu může přispět příliš časté sezení. Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se častěji vstávat.

Zdroje info:

https://www.womenshealthmag.com/beauty/a19895116/butt-acne/

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-pryszcze-na-posladkach-jak-sie-ich-pozbyc-domowymi-sposobami,nId,6201986

Foto: Pixabay