Vyšetření kůže

Průběh vyšetření znamének

Mít spousty mateřských znamének ještě rozhodně neznamená, že byste měli být nemocní. V některých případech ale mohou mateřská znaménka na těle zhoubná, a tak není od věci nechat se vyšetřit. Preventivní prohlídka znamének a pih není ničím zvláštním, co byste nemohli absolvovat. I proto se na ni zaměříme podrobněji a podíváme se na to, jakým způsobem vás bude váš kožní lékař vyšetřovat. Soustředíme se ale i na další aspekty, jež s tímto vyšetřením jakkoli souvisejí. I díky tomu budete mít k dispozici potřebné informace.

Najděte správného dermatologa

V první řadě je důležité najít správného dermatologa, který bude odborníkem ve své oboru. Znalosti ale většinou nestačí a je zapotřebí, aby měl také perfektně vybavenou ordinaci. Zapotřebí je zejména digitální dermatoskop, což je přístroj, jenž by měl umět na monitoru dokonale zvětšit konkrétní znaménko a napomoct v jeho diagnostice. Když bude mít ordinace tento přístroj, měli byste počítat s poněkud delšími objednacími lhůtami. To ale nebývá pro většinu z nás problém.

Všetečná otázka lékaře

Každý lékař má při vašem vstupu do ordinace několik otázek. Dermatolog na tom určitě nebude jinak. Zeptá se především na to, jestli máte nějaké podezření anebo obtíže týkající se znamének či pih. Odpovídat byste měli popravdě, jinak samozřejmě na všechno přijde. Pravda je ale taková, že bolest pouhým okem neodhalí stejně jako některé další případné symptomy nějakého nepříjemného kožního onemocnění.

Průběh vyšetření

Průběh celého vyšetření je poměrně jednoduchý. Lékař si vás prohlédne kompletně od hlavy až k patě pouhým zrakem a na místa, která s emu nezdají, použije profesionální dermatoskop. Ten mu dokáže pomoct v tom, že podezřelé znaménko uvidí pohodlně na velké obrazovce a bude moci rozlišit, zdali se jedná o nezávadnou záležitost, anebo případně hrozí nějaké obtíže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *