Voda s citronem

Proč se ráno vyplatí pít teplou vodu s citronem

Přemýšleli jste někdy, proč je vlastně pro nás voda důležitá? Je nutné ji pít, a to nejen při období sucha nebo třeba vysokých teplot. Ptáte se proč? Odpověď se dozvíte v následujících řádcích. Zaměříme se i na to, proč potřebují děti pít více vody než dospělí.

Něco o vodě, a to v procentech

Věděli jste, že naše tělo je tvořeno přibližně okolo 60 % vody. Úpal, halucinace a přehřátí organismu to všechno hrozí při poklesu 10 % vody z těla. Dále smrtelné riziko. To hrozí už při poklesu 20 % vody z těla. Kolem 40 až 50 % vody z těla se nám vylučuje, a to přes plíce a také kůži. Dále také 50 % a to močí a zhruba kolem 3 až 10 % stolicí. Z tekutin přijímáme 80 % tekutin a dalších 20 % z jídla. Například chléb obsahuje 35 % vody.

Citrony

Citrony: Zdroj obrázku Pixabay.com

Opravdu se vyplatí pít každé ráno teplou vodu s citronem?

Pokud pijete teplou vodu s citronem, zejména po ránu, můžete předcházet a napomáhat zdravotním problémům. Jde například o:

  • obezitu,
  • zácpu,
  • problémy se srdcem,
  • bolest hlavy
  • a podobně.

Citron napomáhá zejména odkyselení žaludku, dobrému trávení, odkyseluje žaludek. Určitě však nedoporučujeme pít studenou vodu. Ani při jídle ani jindy, jelikož chlad zpomaluje trávicí proces. A ztužuje tuky z mastných jídel. Pokud zareagují se žaludečními kyselinami, tak se rychleji přesunují do střev. Kupříkladu špatně strávené tuky mají špatný vliv na zdraví. Jestliže však pijete vodu přímo z kohoutku je vhodné nechat ji přes noc odstát. Vyprchá z ní chlór. Nejlepší je pít pramenitou vodu, která není zatížená žádnými úpravami.

Voda s citronem

Voda s citronem: Zdroj obrázku Pixabay.com

Potřebují děti pít více vody než dospělí?

Určitě nečekejte na žízeň a vodu pijte průběžně. Nervozita, tmavá moč, pocit neklidu, zhoršené soustředění. Tohle jsou příznaky nedostatku vody. Dospělí lidé by měli vypít v průměru 2 až 3 l denně, ale je to však velmi individuální záleží na různých faktorech. U dětí je to jiné. Látková přeměna u dítěte probíhá rychle, proto je nutný pravidelný přísun tekutin. A pokud pitný režim budete dodržovat, určitě se vám to vyplatí.

Voda s citronem: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *