Covid-19

Popíračům covidu by měl zemřít někdo blízký

Drsné, ale výstižné. Jen tak totiž tito lidé zjistí, že onemocnění koronavirem nelze brát na lehkou váhu. Jasně, v společnosti se objevuje spousta různých signálů, že většina lidí má bezproblémový průběh a všechno je v pohodě. Ano, u mnohých z nás tomu tak být skutečně může, nicméně v současné době již delší čas nic moc v pohodě určitě není. Důkazem budiž počty mrtvých. Ty jsou nezvratné a nevyvratitelné. Popíračů covidu je bohužel ještě spousta. Mnozí označují ostatní za ovce, chodí bez roušky a neřeší rozestupy.

Stejně by zemřeli, ale o něco později

Každý z nás má právo na život! Tuto skutečnost je třeba si uvědomit. Když někdo řekne, že by tito lidé nakonec stejně zemřeli, má možná pravdu. Proč se tedy léčí rakovina a další onemocnění, u nichž je také vysoká mortalita? Protože existuje naděje. A ta by pro nás měla být nesmírně důležitá. Nikoli cynické výpovědi o tom, že lidé stejně zemřou. Srovnání s chřipkou raději nejmenovat. Jak by se takovýto lidé chovali, kdyby měl covid někdo blízký, koho mají rádi? Taky by říkali, že prostě musel zemřít? Možná i v tomto by byli takto cyničtí.

Neúprosné statistiky se také dají překroutit

Pomiňme nyní počty nově nakažených, PSA a jiné další záležitosti. Důležité jsou především dva ukazatele. Tím prvním je naplnění nemocnic a druhým počty mrtvých. Obojí je v podstatě maximálně reálné a nezvratitelné. Třeba v takovém říjnu minulého roku umřelo o 40 % občanů více než v letech minulých. Náhoda? Nebyl to snad covid? Jasně, lidské hyeny si najdou chybu ve výpočtu, která ale prostě není, neexistuje!

Očkování proti koronaviru

Očkování proti koronaviru: Zdroj obrázku Pixabay.com

Životy si zpět nekoupíme

Ekonomický pohled na věc je katastrofální. Krachující restaurace, provozovatelé lyžařských areálů s obřími dluhy, zavřené služby, obchody a tak dále. To vše se nakonec nastartuje. Bude to obrovsky bolet, situace musí být pro většinu nezaujatých nepochopitelné. Lidé ale nemohou umírat jen proto, že slavíme Silvestra nebo se scházíme v obřích počtech někde na párty.

Fake news jako důsledek rozpolcení společnosti

Očkovat, nebo neočkovat? Neskutečně diskutované téma. Odpůrci očkování hovoří o jeho škodlivosti, o tom, jak za pár let lidé zemřou z nevysvětlitelných příčin a ta dále. Naopak příznivci zase chtějí otevřenou společnost se všemi benefity, jež k ní bezesporu patří. Jak z toho ven? Těžko říct, možná vzájemnou úctou a respektem, která nám tak trochu chybí. Očkování musí být dobrovolnou záležitostí, tak doufejme, že skutečně bude. Popírat covid nelze, tak to prostě je.

Žena v roušce: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *