Probiotika na střeva: Podle čeho vybírat?

Probiotika

Probiotika jsou velmi důležitá pro činnost střev a rozhodně se vyplatí zvolit nějaká účinná, která mohou skutečně pomoct. Na trhu se jich nachází velké množství a často zůstává velkým rébusem, jaká je zapotřebí volit. Nejrůznějších hledisek může být také poměrně hodně. My se je v následujících řádcích pokusíme přesně rozklíčovat. Díky tomu se vám třeba podaří najít ta nejlepší probiotika, která jsou momentálně na trhu.

Pro jsou probiotika zapotřebí?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačná. Protože pomáhají ve střevech vytvořit tu správnou mikroflóru a trávení jídla je tak mnohem efektivnější. Dostat probiotika do organismu je možné samozřejmě prostřednictvím jídla, nicméně většinou se dostaneme k tomu, že skladba našeho jídelníčku není stavěná takovým způsobem, abychom měli těchto látek v těle dost. Obsahují je třeba jogurty, různé zákysy a jiné potraviny mléčného charakteru. Pokud je jednoduše nejíme, můžeme mít velký problém.

Denní dávka probiotik

Obecně se doporučuje dodávat organismu za jeden den 10 až 20 miliard probatických bakterií. Pravda je ale taková, že často obsahují nejrůznější lahvičky mnohem méně. U dětí by mělo postačit cca od 5 do 10 miliard bakterií. Poměrně známá jsou také prebiotika, jež mají za úkol posílit vznik samotných probatických látek ve střevech. K dostání jsou pochopitelně na tuzemském trhu také.

Vybírejte i podle ceny a značky

U probiotik se vyplatí vybírat i podle ceny a značky. Rozhodně se tak můžete dostat k velmi kvalitnímu preparátu, který opravdu pomůže. Hlavně při nasazení antibiotik by měla být probatika jakousi povinností, jelikož ve střevech se při antibiotické léčbě dějí hodně zajímavé věci. Zakoupit si lahvičku probiotik vás vyjde levněji než léčit některé další komplikace u střev, což může být značně nákladné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.